ŠHK Piešťany nerozhodne so SAPA Fehérvár 19

  • Hokej / Šport
  • 28. augusta 2012, 10:51
  • Autor:Martin Sarvaš

V piatok 24. augusta sa v šiestom prípravnom zápase stretli „havrani“ na piešťanskom zimnom štadióne so súperom z Maďarska, SAPA Fehérvár 19. Hodina hry priniesla iba dva góly a duel sa skončil remízou 1:1. Z maďarských hokejistov skóroval Frank Banham a za Piešťany stretnutie vyrovnal Matej Cuník.

Domáci hráči nastúpili posilnení o staronovú posilu Ondreja Otčnáša, ktorý sa vracia zo Zvolena do Piešťan. Od úvodu sa hral opatrný zápas. V prvej tretine mali hráči na oboch stranách minimum šancí, s výnimkou hosťujúceho Vasa, ktorý trafil tyčku a prvej desaťminútovke nevyužil dobrú šancu Piešťanec Bučka. V druhej tretine sa obraz hry prakticky nemenil a hralo sa v pokojnom tempe. Zvrat prišiel až v tretej časti hry, kedy sa podarilo hosťujúcemu celku využiť presilovú hru v pomere 4:3 a strela Banhama do odkrytej časti bránky skončila za dobre chytajúcim Tomekom. Piešťanskí hokejisti však po strelenom góle zlepšili hru, začali lepšie korčulovať a dostávali sa do šancí. V závere zápasu sa im podarilo vyrovnať zásluhou Cuníka, ktorý peknou strelou od modrej čiary stanovil skóre zápasu na konečných 1:1.

V aktuálnom čísle sa nachádza v uvedenom článku chybná informácia. Hokejisti  Fehérváru neboli 19-roční.
Za vzniknutú chybu sa ospravedlňujeme.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím