Lukáš Učeň je majster Slovenska v zjazde na bicykli

  • Nezaradené
  • 31. júla 2012, 11:12
  • Autor:Martin Sarvaš
Martin Cifra

PIEŠŤANY – Lukáš Učeň (22) z Piešťan je úradujúci majster Slovenska v zjazde na bicykli a doposiaľ sa drží na vedúcej priečke v Slovenskom pohári. Downhillu sa venuje už siedmy rok, pričom jazdí v piešťanskom tíme Novatec-CTM.

Je downhill populárny? Máte silnú konkurenciu?

Patrí medzi mladé športy. Médiami nie je veľmi prezentovaný, ale aj tak sa stáva medzi ľuďmi čoraz obľúbenejší a známejší. V Slovenskom pohári jazdí 200-300 pretekárov. Sú stáli jazdci, ale aj takí, čo nejazdia pravidelne. Na vrchných priečkach je konkurencia veľmi silná. Na pretekoch sa naháňame o každú stotinu, pretože sa často zúčastňujú aj elitní pretekári zo zahraničia.

Do akých krajín ste sa vďaka cyklistike dostali a kam by ste chceli ešte ísť?

Navštívil som mnohé európske štáty. Najviac ma zaujali severské krajiny – Nórsko a Švédsko. Okrem toho som súťažil v Rakúsku, Slovinsku, vo Francúzsku a podobne. Raz by som sa chcel dostať na Nový Zéland. Je to raj adrenalínových športov, sú tam asi najlepšie trate na svete.
Pokračovanie rozhovoru nájdete v aktuálnom vydaní PT.
Piešťanský tím Novatec-CTM uspel na celej čiare (zľava: Knapec, Zeman a Učeň).
 

Na majstrovstvách Slovenska v zjazde na bicykli na Kubínskej holi sa zúčastnil aj piešťanský tím Novatec-CTM, v ktorom jazdia Lukáš Učeň, Filip Zeman a Martin Knapec. Všetci traja získali vo svojich kategóriách zlaté medaily. MSR sa konali od 20. do 22. júla a štartovalo na nich 198 pretekárov.

Viac o úspechu piešťanských zjazdárov sa dočítate v aktuálnom vydaní PT.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 5. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom učiteľov. Meniny má Viera.
  • 04.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 5. októbra 2022
Meniny má Viera, zajtra Natália