Cibulková skončila v 1. kole dvojhry, zahrá si ešte štvorhru

  • Šport / Tenis
  • 30. júla 2012, 08:27
  • Autor:sita/red

LONDÝN – Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa po mesiaci a dni znova lúčila na wimbledonskej tráve už v 1. kole dvojhry. Po grandslamovom neúspechu proti Češke Kláre Zakopalovej prehrala hneď na úvod na londýnskej tráve v All England Lawn Tennis and Croquet Clube v rámci OH s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou – 6:7 (4), 2:6 z náskoku 5:2.

"Na začiatku som hrala dobre, bola som uvoľnená. Išla som na kurt s tým, že nemám čo stratiť proti súperke, ktorej sa na tomto povrchu zvykne dariť. Viedla som 5:2, ale potom sa Pironkovová rozohrala, začala lepšie servovať, už som si nerobila toľko bodov na returne a najmä sme veľa hrali cez bekhend, ktorý ona má lepší. Neviem, či som ten problém mala len ja, ale neskutočne sa mi to šmýkalo. Cítila som sa ako koza na ľade. Bulharka ma rozbehávala doprava – doľava, ja som vôbec nemala stabilitu a len som jej to ťukala naspäť. Bála som sa, aby sa niečo nestalo. Bolo to zlé," povedala Dominika Cibulková a dodala: "Ak by som získala tú hru za stavu 5:3, mohlo to byť úplne iné. Bol to zlomový gem. Odvtedy Pironkovová už prebrala iniciatívu a stále ma držala pod tlakom."

Zverenkyňa Petra Miklušičáka pricestovala do britskej metropoly s titulom z tvrdého povrchu kalifornského Carlsbadu. Odmietla sa sťažovať na únavu, nedostatok adaptácie na iný povrch či posun časového pásma o osem hodín: "Nebudem z toho robiť žiadnu vedu, vopred som vedela, do čoho idem. Turnaje v Amerike mi vyšli, najmä ten druhý, a pár dní následnej prípravy bolo dobrých, vôbec sa na to nechcem sťažovať. Len ma mrzí, ako zle sa mi tu behalo." 

Dvadsaťtriročná Bratislavčanka sa ešte predstaví vo štvorhre s Danielou Hantuchovou. V nedeľu mali hrať s poľskými sestrami Agnieszkou a Urszulou Radwanskými, no pre dážď sa zápas neuskutočnil. Súboj nakoniec presunuli na pondelok 30. júla so začiatkom približne o 17.30 h.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 11. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom vysielania pre deti a Medzinárodným dňom hôr. Meniny má Hilda.
  • 10.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 09.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 11. decembra 2023
Meniny má Hilda, zajtra Otília