Najrýchlejším bežcom Vrbového je Peter Stolárik

  • Spravodajstvo / Región
  • 23. júla 2012, 13:51
  • Autor:vd
Martin Cifra

VRBOVÉ – Na dvadsiatom druhom ročníku bežeckého podujatia Vrbovská pätnástka sa zúčastnilo 93 bežcov zo Slovenska i Moravy. Najrýchlejšie prebehol pätnásťkilometrovú trať s troma okruhmi cez mesto okolo priehrady Čerenec k futbalovému štadiónu Ondrej Puškár zo Slávie Trnava. Trať prebehol za 50 minút a 46 sekúnd.

Medzi ženami bola najrýchlejšia Denisa Kušnierová zo ŠKP Trnava (1:04:33). Najrýchlejšie nohy má vo Vrbovom Peter Stolárik zo ZŠK Vrbové, ktorý 15 kilometrový úsek prebehol 55 minút a jednu sekundu. Za ním dobehli Marek Tarkoš(1:00:07) a o sekundu pomalší bol Martin Stolár, obaja sú reprezentanti Triatlonu Vrbové. V jednotlivých vekových kategóriách boli najlepší medzi mužmi Ján Kucharík zo ŽSR Trenčín, Vladimír Vlasatý z ŠKK Lednické Rovné, Miroslav Kováč z Trenčína a Vincent Bašista z OU Demjata. Medzi ženami bola okrem Kušnierovej najrýchlejšia Veronika Kováčová z Trenčína. Síce posledná ale jediná vo svojej kategórii nad 50 rokov prebehla Vrbovskú pätnástku aj Elena Barančíková z Považského cukru Trenčianska Teplá. 

Najstarším účastníkom bol Pavol Selecký z Trnavy a najmladšou bežkyňou osemročná Katarína Sudorová, ktorá sa vydala spolu s ďalšími štyridsiatimi bežcami na päťkilometrový Beh zdravia. Ten prebehli najrýchlejšie Marek Jankovič z MAC Rača (0:18:58) a Zuzana Karabová z AK Bojničky (0:22:57). Z Vrbovčanov si najrýchlejšie zabehali pre zdravie Andrej Bukovčák, Matej Mego, Marián Böhm, Nora Ladányová a Jana Šlauková.

Viac sa dočítate v pripravovanom vydaní PT.

((myvideo:1))
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 6. októbra. Tento deň Dňom obetí Dukly. Meniny má Natália.
  • 05.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 5. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom učiteľov. Meniny má Viera.
  • 04.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 6. októbra 2022
Meniny má Viera, zajtra Natália