Plavci Kúpeľov lovili medaily

• 17. apríla 2012, 14:34
  • Autor:Iveta Vachanová

PIEŠŤANY – Plavci ŠPK Kúpele Piešťany majú za sebou ďalšie tri podujatia s medzinárodnou účasťou. Z každého priviezli medaily.

Na medzinárodných majstrovstvách Slovenska Masters v Spišskej Novej Vsi súťažili plavci z Maďarska, Nemecka, Anglicka, Rakúska, Česka, Poľska a Slovenska. Z plavcov Kúpeľov sa najviac darilo Lucii Vachanovej, ktorá vyhrala preteky na 200, 400 a 800 metrov voľný spôsob a na 50 m znak bola tretia. Peter Pontes získal striebornú medailu na 100 m vsp., Milan Brňo bronz na 100 m prsia a Pavol Škodný pridal bronz na 100 m znak. Štafeta mužov na 4×50 m vsp. v zložení Škodný, Brňo, Jurák a P. Pontes bola prvá a na 4×50 m pol. preteky v zložení Jurák, Brňo, B. Pontes a P. Pontes druhá. V mix štafetách na 4×50 m vsp. bolo kvarteto Škodný, Kičinová, Vachanová a Brňo druhé a v polohovke obsadila štvorica Vachanová, Kičinová, Škodný a Brňo tretie miesto.

Na Jarnej cene Žiliny si v konkurencii plavcov z Čiech, Maďarska, Poľska, Slovinska a Slovenska vyplávala v kategórii 11 a 12-ročných žiakov Sára Niepelová dve strieborné (400 m pol. preteky a 200 m motýlik) a dve bronzové medaily (50 m motýlik a 200 m pol. preteky). Jakub Horský pridal bronz na 50 m vsp. Na Veľkej cene Nových Zámkov sa okrem slovenských klubov predstavili aj pretekári z Maďarska. Medzi deväťročnými sa najviac darilo Soni Ciklaminiovej, ktorá bola druhá na 50 m prsia, Michal Škodný získal bronz na 50 m vsp. a na 50 m znak. Terézia Danková bola tretia na 100 m znak. V kategórii 11-ročných si vyplával Daniel Chudý striebornú medailu na 200 m prsia a Saskia Papšová bronzovú na 50 m znak. Medzi 13-ročnými bola Michaela Haberernová druhá a Veronika Cserhalmiová tretia na 200 m prsia. Marko Primorac pridal do zbierky dve bronzové medaily z pretekov na 100 m vsp. a 200 m pol. preteky. Okrem medailových pozícií sa štrnásť plavcov Kúpeľov umiestnilo na nepopulárnom štvrtom mieste.

Viac informácií zo športového diania v Piešťanoch i regióne nájdete v každom vydaní Piešťanského týždňa.