Aj pri pivečku sa dá mladnúť

  • Spravodajstvo / Región
  • 30. marca 2012, 18:02
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY/CHTELNICA – S pribúdajúcimi rokmi sa ženy snažia udržať si pekný vzhľad rôznymi diétami a omladzovacími kúrami. V Chtelnici však majú aj omladzovací „salón“ pre mužov. Je ním reštaurácia Janky Hlavatovičovej, kde sa dá mladnúť aj pri pivečku či vínečku. Reštaurácia má naozaj strategickú polohu. Nachádza sa totiž medzi kostolom Najsvätejšej trojice a pálenicou. A práve do tohto „salónu“ chodia miestni chlapi „mladnúť“.

Tajomstvo tohto javu nám prezradil Miroslav Hlavatovič, ktorý sa v reštaurácii stará o spokojnosť svojich zákazníkov. Máme tu hodiny, ktoré idú opačne. To znamená, že našim zákazníkom by sa u nás strávený čas mal zo života odpočítavať, teda by mali mladnúť,“ povedal s úsmevom. „Trik je v tom, že ručičky na hodinách sa neposúvajú smerom doprava, ale doľava. Teda idú naspäť. Aby  však ukazovali aj správny čas, je k tomu prispôsobený aj ciferník. Jednotka nie je od dvanástky vpravo, ale vľavo. Ide vlastne o zrkadlový obraz,“ vysvetlil nám M. Hlavatovič. A ako sa vlastne tieto hodiny do Chtelnice dostali?

Miroslav Hlavatovič a jeho „opačné“ hodiny.

„V kúpeľoch v Trenčianskych  Tepliciach som bol na izbe s jedným hodinárom a debatovali sme aj o hodinách. Spomenul som mu, že syn videl v Trnave hodiny, ktoré išli opačne. On mi prezradil, že práve také vyrába a už za dva dni som ich aj dostal. Prišli poštou až z Humenného. Keď som ich zavesil na stenu reštaurácie, zákazníci mi najprv nadávali. Boli nešťastní, pretože sa nevedeli zorientovať v čase. Koľko je hodín vedeli presne len vtedy, keď ukazovali šesť alebo dvanásť, no postupne si na zvykli. Na stene visia už dva roky a teraz už sem  nemôžem ani normálne hodiny dať. Keďže idú  dozadu, asi máme najmladšiu krčmu v okrese,“ dodal majiteľ kurióznych hodín.

Od neho sme sa dozvedeli, že o takéto hodiny prejavil veľký záujem aj jeden podnikateľ z nášho okresu, ktorému ich objednal 15 kusov. Takže „mladne“ sa nielen v chtelnickej krčme, ale aj niekde inde…

0 Shares

Najnovšie správy

V obmedzenej prevádzke bola už niekoľko týždňov, no od stredy 1. februára bude zrušená úplne. Pobočku Slovenskej pošty na Staničnej…
  • 02.02.2023, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 2. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika