V Piešťanoch začne prípravu hokejová reprezentácia

  • Hokej / Šport
  • 26. marca 2012, 08:39
  • Autor:sita

PIEŠŤANY – Slovenská hokejová reprezentácia začne dnes v Piešťanoch svoju prípravu na blížiace sa majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia 4. – 20. mája vo Fínsku a vo Švédsku. Tréner Vladimír Vůjtek nominoval na úvodný blok prípravy do kúpeľného mesta 22 hráčov – 3 brankárov, 7 obrancov a 12 útočníkov. Pôvodne mal pricestovať do Piešťan aj Richard Rapáč, ale útočník Popradu sa musel ospravedlniť pre problémy s kolenom.

"Z nominovaných hráčov sa mi zatiaľ nikto neospravedlnil. Menší otáznik visí nad Adamom Lapšanským, ktorý zo Sparty Praha vypomáha Chomutovu v druhej českej lige," povedal pred úvodným semifinále Tipsport extraligy Slovan – Trenčín reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek. Do prípravy so začiatkom 26. marca v Piešťanoch sa zapoja hokejisti, pre ktorých sa skončila klubová sezóna. Kormidelník V. Vůjtek pozval na úvodný týždňový blok prípravy prevažne hráčov, ktorí sa predstavili na troch akciách počas sezóny – na Nemeckom pohári, Rakúskom pohári a BellSwissBank Cupe v Bielorusku. Ani jeden reprezentačný štart si doteraz nepripísali Ivan Jankovič (Skalica) a Milan Kytnár (Hämeenlinna), prvýkrát v tejto sezóne by sa v národnom tíme v Piešťanoch mali objaviť René Vydarený a Tomáš Surový. Najmladším v kádri je banskobystrický útočník Ján Sýkora (21 rokov), najskúsenejším Tomáš Starosta (106 reprezentačných štartov).

"Hráči prídu na sústredenie v rozdielnej forme. Niektorí skončili sezónu pred pár týždňami, iní len teraz. V Piešťanoch je jediný týždeň prípravy, v ktorom nehráme stretnutia. Zápasové vyťaženie príde v nasledujúcich týždňoch, v ktorých doplníme mužstvo o ďalších hráčov," dodal Vladimír Vůjtek.  Počas úvodnej fázy prípravy v Piešťanoch bude mužstvo len trénovať, zápasy prídu na rad až v ďalšom týždni počas sústredenia v Košiciach. V piatok a sobotu (6. a 7. apríla) odohrajú zverenci Vladimíra Vůjtka v Steel aréne prípravné duely proti Dánsku v rámci Euro Hockey Challenge. V ďalšom týždni po krátkej príprave v Bratislave nasleduje 13. a 14. apríla dvojzápas v Jaroslavli proti Rusku, potom 18. 4. v Prahe a 20. apríla v Bratislave nastúpi Slovensko proti Česku. Prípravné obdobie vyvrcholí turnajom Škoda Cup v Bratislave 27. a 28. apríla, na ktorom odohrá reprezentácia Slovenska duely proti Nemecku a Nórsku. 

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na sústredenie v Piešťanoch v termíne 26. – 30. marca 2012:


Brankári: Peter Hamerlík (HC Oceláři Třinec, ČR, počet reprezentačných zápasov 8 / gólov 0), Július Hudáček (Södertälje SK, Švéd., 6/0), Ján Laco (Lev Poprad, SR/KHL, 6/0)   

Obrancovia: Ivan Baranka (Spartak Moskva, Rus./KHL,48/3), Michal Grman (HC 05 Banská Bystrica, 2/0), Ivan Jankovič (HK 36 Skalica, 0/0), Peter Mikuš (HC Mountfield České Budějovice, ČR, 12/0), Michal Sersen (HC Sparta Praha, ČR, 31/2), Tomáš Starosta (Jugra Chanty-Mansijsk, Rus./KHL, 106/3), René Vydarený (HC České Budějovice, ČR, 63/3)

Útočníci: Mario Bližňák (HC Sparta Praha, ČR, 7/0), Martin Cibák (Neftechimik Nižnekamsk, Rus./KHL, 47/6), Marcel Hossa (Dinamo Riga, Lot./KHL, 87/24), Marek Hovorka (Rytíři Kladno, ČR, 5/0), Milan Kytnár (HPK Hämeenlinna, Fín., 0/0), Adam Lapšanský (HC Sparta Praha, ČR, 4/2), Patrik Lušňák (HK 36 Skalica, 4/0), Juraj Mikúš (TPS Turku, Fín., 45/8), Štefan Ružička (Spartak Moskva, Rus./KHL, 36/13), Tomáš Surový (CSKA Moskva, Rus./KHL, 65/11), Ján Sýkora (HC 05 Banská Bystrica, 2/0), Rastislav Špirko (Lev Poprad, SR/KHL, 15/2).

Realizačný tím: Otto Sýkora (generálny manažér), Vladimir Vůjtek (tréner), Peter Oremus (asistent trénera), Daniel Makoni (tréner brankárov), Jozef Kubašovský (lekár), Roman Švantner (kondičný tréner), Branislav Prokop (masér), Rastislav Ladecký (masér), Michal Hrtús (masér)
0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika