Jazdili opití a bez vodičáku, hrozia im dva roky

  • Spravodajstvo
  • 19. marca 2012, 09:22
  • Autor:KR PZ/red

TRNAVA/HLOHOVEC – Za volant si sadli napriek tomu, že nemali vodičáky, súčasne boli aj opití. Aj takýchto vodičov zastavili a kontrolovali policajti uplynulý týždeň.

Vo štvrtok 15. marca krátko pred pätnástou hodinou zastavili v Trnave policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky Forda, ktoré viedol 49-ročný Macedónčan. Ako informoval trnavský policajný hovorca Michal Hanus, policajti zistili, že muž má nielenže uložený zákaz vedenia motorových vozidiel, ale dychovou skúškou mu namerali 1,75 promile alkoholu. Polícia už muža obvinila z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí väzenie až na dva roky. 

Z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia policajti obvinili aj 35-ročného Hlohovčana. Obvinený muž svojou jazdou po centre Hlohovca ohrozoval účastníkov cestnej premávky. Na Školskej ulici ho zastavila policajná hliadka. Počas kontroly policajti zistili, že muž má uložený zákaz činnosti riadiť motorové vozidlá a dychovou skúškou mu namerali 1,52 promile alkoholu. Obvinenému mužovi za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.     
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema