Pozor na kúpu cez internet

  • Spravodajstvo
  • 1. marca 2012, 11:52
  • Autor:KR PZ/red

PIEŠŤANY – Nakupujete cez internet? Dobre zvážte, či prevediete peniaze za ponúkaný tovar na účet neznámej osoby. Je tu totiž riziko, že neuvidíte ani peniaze, ani tovar. Ako dvaja Trnavčania, ktorí reagovali na inzerát ponúkajúci na predaj iPhone 4.

Z prečinu podvodu obvinili trnavskí policajti 22-ročnú ženu z Hnúšte. Je podozrivá z toho, že na inzertnej internetovej stránke ponúkala na predaj iPhone 4 za sumu 300 eur. Ponuku a možnosť kúpiť telefón využil muž z Trnavy. Podmienkou zrealizovania kúpy bolo prevedenie peňazí na účet. Keď však mladý muž peniaze poukázal na požadovaný účet, predajca s ním prestal komunikovať. Nereagoval na žiadne výzvy, objednaný telefón nedodal a nevrátil peniaze. Podobne dopadol aj ďalší Trnavčan, ktorý previedol na účet predajcovi za kúpu iPhonu 345 eur. Z obidvoch prípadov je obvinená tá istá žena a ak ju súd uzná vinnou, hrozí jej odňatie slobody až na dva roky.

Polícia preto odporúča občanom nakupujúcim cez internet, aby dobre zvážili, či prevedú peniaze za ponúkaný tovar na účet neznámej osoby. V takýchto prípadoch vždy existuje riziko, že neuvidíte ani peniaze, ani tovar. 

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela