Žiadajú o dotácie vo výške viac ako 113 tisíc eur

  • Spravodajstvo
  • 22. februára 2012, 14:09
  • Autor:MsÚ/red

PIEŠŤANY – Mestské zastupiteľstvo schválilo v rozpočte na dotácie v roku 2012 financie vo výške 19 916 eur. Požiadať o finančnú injekciu mohli právnické a fyzické osoby do polovice februára. Ako informovala prednostka mestského úradu Denisa Bartošová, do tohto termínu prijali 84 žiadostí v celkovej výške viac ako 113 tisíc eur. Výška žiadaných dotácií tak presiahla schválenú sumu o vyše 93 tisíc eur.

„Žiadosti sú priebežne spracovávané. Ak je žiadosť neúplná, kontaktujeme žiadateľov k doplneniu. Niektoré žiadosti budú vylúčené zo spracovania pre nedodržanie podmienok všeobecne záväzných nariadení (VZN) a u niektorých žiadostí napríklad nie sú priložené potrebné dokumenty či predpísané náležitosti,“ spresnila podmienky pri postupe vyhodnocovania žiadostí D. Bartošová. Žiadosťami sa teraz budú zaoberať jednotlivé komisie, ktoré navrhnú primátorovi a mestskému zastupiteľstvu, komu a v akej výške odporúčajú dotáciu prideliť. Dotácie, ktorých výška nepresahuje 1000 eur bude schvaľovať na základe odporúčania komisií a tiež na základe svojich kompetencií primátor. Mestské zastupiteľstvo sa bude zaoberať dotáciami nad 1000 eur.

Téme dotácií sa budeme venovať v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.
0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota