Zasahovali pri nehodách i záchrane papagája

  • Spravodajstvo
  • 21. februára 2012, 08:25
  • Autor:vd

PIEŠŤANY – Piešťanskí hasiči uplynulý týždeň zažili pestrú paletu výjazdov. Hasili staré autobusy, zachraňovali ľudí i techniku pri dopravných nehodách, no zavolali ich aj lapať papagája. Posledný z výjazdov bol k autu, ktoré sa šmyklo do potoka.

Husté sneženie, klzké vozovky – to všetko sa podpísalo pod tri dopravné nehody, ktoré sa stali v stredu 15. februára. Traja príslušníci HaZZ z Piešťan vyrážali na Ategu o 8.22 h na diaľnicu v smere na Trnavu, kde havarovala Kia Sorento. Auto zišlo z komunikácie, vodičovi sa, našťastie, nič vážnejšie nestalo. O dvesto metrov ďalej vybehla z diaľnice Škoda Octavia, v ktorej sedeli štyri osoby. Jednej hasiči poskytli predlekársku pomoc. Na oboch autách vykonali protipožiarne opatrenia.

Tretia stredajšia nehoda sa stala na štátnej ceste medzi Trebaticami a Krakovanmi. Pred ôsmou hodinou večer sa tu pohyboval odhŕňač snehu, do ktorého narazila Škoda Octavia. Dvom ľahšie zraneným osobám poskytli príslušníci HaZZ predlekársku pomoc. Po príchode záchranárov vykonali hasiči na oboch vozidlách protipožiarne opatrenia a asistovali aj pri odťahu.

Na diaľnici v stredu havarovala Kia Sorento, vodič vyviazol bez zranení.

V piatok 17. februára po deviatej hodine ráno vyrážali piešťanskí záchranári opäť na diaľnicu. Tentoraz smerom na Hornú Stredu, kde sa na 86. kilometri zrazila Škoda Fabia s kamiónom. Hasiči poskytli zraneným osobám predlekársku pomoc, na vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia a prekontrolovali únik prevádzkových kvapalín.

O ďaľších udalostiach, pri ktorých zasahovali piešťanskí hasiči, sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. Dozviete sa aj to, ako zachraňovali cudzokrajného operenca pred mrazmi. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana