Vrbové ocení slávneho rodáka Jozefa Adamca

  • Šport / Futbal
  • 20. februára 2012, 08:51
  • Autor:sita

VRBOVÉ – Legendárny slovenský futbalista Jozef Adamec získa tohtoročnú Cenu mesta Vrbové. Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí tak ocenili svojho slávneho rodáka. Cenu mu chcú podľa primátora Jána Jánošku odovzdať koncom júna pri oslavách 90. výročia organizovaného futbalu v mestečku so šikmou vežou.

Jozef Adamec onedlho oslávi 70. narodeniny. Narodil sa 26. februára 1942, prvé futbalové kroky urobil v rodnom Vrbovom. Prvoligovú premiéru absolvoval ako sedemnásťročný v Spartaku Trnava, počas svojej kariéry vyskúšal aj dresy Dukly Praha a bratislavského Slovana. S aktívnou činnosťou skončil v Slovane Viedeň. Na svojom konte má striebornú medailu z majstrovstiev sveta v Chile, sedem titulov majstra Československa, štyrikrát sa stal najlepším ligovým strelcom v krajine, je štvornásobným víťazom Československého pohára, dvojnásobný víťaz Slovenského pohára. V najvyššej československej súťaži dal v 383 zápasoch 170 gólov, Československo reprezentoval 44 krát, súperovu sieť napol štrnásťkrát. V ankete o futbalistu storočia na Slovensku získal 2. miesto.

Legendárnym sa stal jeho zápas v reprezentačnom drese 23. júna 1968, keď ako prvý hráč na svete strelil tri góly v jednom zápase Brazílii. Ako tréner viedol viacero prvoligových klubov, v rokoch 1999 – 2001 bol trénerom Slovenska. Historicky prvé Ceny mesta Vrbové získali vlani podnikateľ Gerhard – Herman Horst a herec Jozef Adamovič. Adamec bude tretím držiteľom tohto ocenenia.

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika