Pokúšali sa vlámať do domu, prichytila ich polícia

  • Spravodajstvo
  • 3. februára 2012, 14:24
  • Autor:KR PZ/red

TRNAVA – Priamo pri čine prichytili policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky dvoch mladíkov, ktorí sa vo štvrtok 2. februára nadránom snažili vlúpať do rodinného domu v Trnave.

Páchatelia preskočili plot a usilovali sa vykopnúť vstupné dvere, čo sa im nepodarilo. Preto sa rozhodli, že sa dnu dostanú cez okno. Pri čine ich však vyrušili policajti. "Páchatelia sa dali na útek cez okolité záhrady, kde ich policajti chytili. Obaja kládli aktívny odpor, preto na ich spacifikovanie bolo potrebné použiť donucovacie prostriedky," informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Dvadsaťjednaročného Trnavčana a jeho o dva roky staršieho spolupáchateľa polícia obvinila z pokusu prečinu krádeže. Na mladšieho vydali príkaz na zatknutie a bol eskortovaný do výkonu trestu. Starší sa už nachádza v cele policajného zaistenia s návrhom na vzatie do väzby. "Vzhľadom na to, že sú obvinení zo skutku, za ktorý boli už v minulosti odsúdení, hrozí obom odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky," dodala M. Kredatusová. 
0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema