Na majstrovstvách v Pindžerle odohrali tisíci zápas

  • Spravodajstvo / Región
  • 30. januára 2012, 13:47
  • Autor:V. Dusíková

PIEŠŤANY/VRBOVÉ – Víťazom jubilejných 20. Majstrovstiev sveta a vesmíru v hre Pindžerlo je Juraj Tomašovič z Vrbového.
Nový majster porazil vo finále silného súpera – Martina Čerňanského z Maduníc. Ich duel skončil 15:13. Bronz si vybojoval minerál Kriaku Andrej Budislav Jobus, keď porazil svojho syna Rastislava v súboji o tretie miesto 19:16.

Hra Pindžerlo sa podobá stolovému futbalu. Loptu však neodkopujú plastoví hráči na pružinách, ale živý Pindžerlista, ktorý do loptičky pinká pandrláčikom z hry človeče nehnavaj sa! „Nespájajte futbal s Pindžerlom! Futbal je úpadková hra, pokazená penázmi! My sme usporiadali majstrovstvá sveta a vesmíru v pindžerle bez jediného centa,“ upozorňuje minerál Kriaku. Práve on sa stal uplynulú sobotu vo vrbovskom klube najstarším účastníkom tohtoročných majstrovstiev. Andrej má 45 rokov. Najmladším hráčom bol desťročný Samuel Drevenák. Najlepšie oblečený prišiel do klubu už po niekoľkýkrát René Neodolatelislav Just z Vrbového. „Tentoraz som si vzal bielu košeľu, biele nohavice, čierne sako, topánky a motýlika. Na krku som mal šperk – precedu, čiže húpacého kona, vykladaného svárovského kamienkami,“ podotýka elegán Just.

O jubilejných dvadsiatych majstrovstvách v hre Pindžerlo sa dočítate viac v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.

2 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela