Poznáte muža na fotkách? Volajte políciu

  • Spravodajstvo
  • 16. januára 2012, 12:37
  • Autor:KR PZ/red

TRNAVA – Polícia prosí občanov o pomoc pri pátraní po totožnosti muža, ktorého zachytila priemyselná kamera v utorok 27. septembra na ulici Dolné bašty v Trnave. Neznámy vybral peniaze z cudzieho účtu. Použil kartu, ktorú v bankomate zabudol poškodený.

"Poškodený vyberal 27. septembra o 15.30 hod. peniaze z bankomatu na ulici Dolné bašty v Trnave. Po výbere peňazí však odišiel od bankomatu, no nechal v ňom platobnú kartu. Keď si vec uvedomil a vrátil sa na miesto, karta tam už nebola a z účtu mu zmizlo 150 eur," uviedla trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Z kamerových záberov vyplýva, že muž, ktorý k bankomatu pristúpil po ňom, pokračoval v začatej transakcii a vybral z účtu peniaze bez potreby použitia PIN kódu. "Polícia prípad vyšetruje ako prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty a pátra po mužovi, ktorý je na záberoch. So žiadosťou o pomoc sa obraciame aj na občanov. V prípade, že niekto muža na fotkách spoznal, môže nám zatelefonovať na bezplatné číslo 158," dodala M. Kredatusová. Páchateľovi hrozí jeden až päť rokov za mrežami.

Polícia zároveň upozorňuje občanov, aby boli opatrní pri výberoch peňazí z bankomatov. Často sa stáva, že sa ľudia ponáhľajú a v zhone zabudnú ukončiť transakciu. Nezabudnite si preto v pokoji skontrolovať, či ste si zobrali peniaze a kartu. Zhon a unáhlenosť môže stáť nemalé peniaze. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 8. februára. Tento deň je Dňom pre bezpečnejší internet. Meniny má Zoja.
  • 07.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Na Ulici Jána Hollého v Pobedime sa v piatok 3. februára šmyklo osobné auto tak, že ostalo visieť prednou časťou…
  • 06.02.2023, 23:47
  • Krimi / Spravodajstvo / Región
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko