Súd musí rozhodnúť do 19. januára, inak sa vinník tragickej nehody v Dubovanoch dostane na slobodu

  • Spravodajstvo
  • 10. januára 2012, 08:11
  • Autor:jk

PIEŠŤANY – Ak súd nerozhodne v prípade Dávida Dadíka do 19. januára, vinník usmrtenia dvoch školáčok z Dubovian sa dostane na slobodu, pretože pominú zákonné dôvody väzby. V tento dátum uplynie presne rok odvtedy, čo mladík pri rýchlej jazde autom zrazil dve dvanásťročné dievčatá Alicu Vidovú a Simonu
Jančovičovú. Simona zomrela ešte pri prevoze do nemocnice, Alica krátko po operácii.

Okresný súd v Piešťanoch na hlavnom pojednávaní 7. decembra minulého roku D. Dadíka odsúdil a takisto odmietol žiadosť obžalovaného o prepustenie z väzby, v ktorej poukazoval aj na to, že doterajší pobyt vo väzení je pre neho „riadnym ponaučením“. 

D. Dadík sa proti rozhodnutiu okresného súdu prostredníctvom svojho advokáta odvolal. Učinil tak tesne pred koncom minulého roku. Túto informáciu Piešťanskému týždňu potvrdila Kristína Nováková zo sekretariátu predsedu Krajského súdu v Trnave. Súd vytýčil termín pojednávania na 17. januára, dva dni pred vypršaním vyšetrovacej väzby.

Bližšie informácie sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika