Na Marháte bolo na Silvestra asi tisíc ľudí

  • Spravodajstvo / Región
  • 5. januára 2012, 08:44
  • Autor:(vd)

PIEŠŤANY – Aj keď sa tento rok oficiálne zaregistrovalo pri silvestrovskom výstupe na Marhát 860 účastníkov, v sobotu dopoludnia ich tam bolo oveľa viac. Šli pešo aj na bicykli. Čakalo ich pekné počasie, kvalitné výhľady, výstava fotografií z predchádzajúcich ročníkov podujatia aj vydarená opekačka.

„Už štyridsiaty silvestrovský výstup si podľa mňa užilo vo vynikajúcom počasí možno aj tisíc ľudí,“ prezradila nám jedna z organizátoriek obľúbenej akcie Iveta Ondrášiková. „Ráno to síce vyzeralo, že bude všelijako, ale keď sme vyšli hore, bolo nádherne. Nebola to vyslovene inverzia, ale príroda nám pripravila skutočnú zimnú rozprávku s pocukrovanými konármi stromov, vŕzgajúcim snehom pod nohami a výhľad tiež nemal chybu,“ dodala Iveta. 

Výstup na Marhát každoročne na Silvestra organizuje Klub slovenských turistov TJ Bezovec. Aj tento rok jeho členovia niesli vo svojich ruksakoch dvojlitrové fľaše čaju, ktorý potom na Marháte ohrievali v kotli nad ohňom. Turisti, ktorí sa nezabudli zaregistrovať, neoľutovali, pretože hore dostali za jedno symbolické euro špekáčik, slaninku, chlieb i čaj. Takže ako vždy aj tento rok sa pod Marhátom opekalo, jedlo a pilo. Nálada bola vynikajúca. Svedčí o tom aj spoločná fotografia pod rozhľadňou. Na veselých milovníkov prírody čakala na výtokoch country kapela, ktorá tu vyhrávala už od druhej popoludní. O tretej ľudí do Piešťan zviezol autobus, takže mnohí z nich ešte v pohode stihli doma silvestrovskú večeru aj koncert i ohňostroj na Námestí slobody.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana