Gymnazisti sledovali dopravu v Piešťanoch

  • Spravodajstvo
  • 5. januára 2012, 10:24
  • Autor:IP

PIEŠŤANY – Piešťanskí gymnazisti si prostredníctvom výskumu Katedry dopravných stavieb Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (STU) zobrali na mušku miestnu dopravu a využívanie dopravných prostriedkov v meste. Zisťovali, či pri cestovaní do práce alebo školy využívajú ľudia nejaký dopravný prostriedok. Zaujímalo ich aj to, či do obchodu chodia Piešťanci peši, autom alebo na bicykli.

Pracovníci katedry dopravných stavieb sa prostredníctvom prieskumu zúčastnili na vytvorení spoločného dopravného modelu Rakúska (Burgenland, Dolné Rakúsko) a Slovenska (Bratislavský a Trnavský samosprávny kraj). Ako modelové vybrali dve mestá – Malacky a Piešťany. V meste sa výskum uskutočnil od 29. novembra do 5. decembra.

„Pomocou informácií od občanov sa chceme pokúsiť o riešenie hlavných problémov dopravy v tomto cezhraničnom regióne,“ povedal manažér projektu Peter Rakšányi. Informácie poslúžia tiež na rozvoj parkovania a ako pozitívna argumentácia k projektom južného premostenia Váhu a upokojenia ťahu Žilinská – Bratislavská a Krajinská cesta. Výsledky by mali byť známe vo februári, najneskôr v marci.

Bližšie sme sa tejto téme venovali v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 5. marca 2024
Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav, Radoslava