Štefanská zábava podľa ľadových medveďov

  • Spravodajstvo
  • 26. decembra 2011, 14:49
  • Autor:ip

PIEŠŤANY – V našom meste sa stalo už tradíciou, že sa vyznávači otužovania stretávajú v druhý sviatok vianočný. Na vlastnom tele si chladnú vodu Váhu vyskúšali aj tento rok. Zaplávať si prišlo až 50 ľadových medveďov. Vo vode bolo vidieť i viac mladších nadšencov otužovania

Tento raz ľadové medvede vhupli do vody pri Magnólii a tí najzdatnejší preplávali na opačný breh Váhu. Tam chvíľku zotrvali a vrátili sa späť. I tento rok sa k otužilcom pripojil najstarší slovenský otužilec – 87ročný Karol Kevan. 
Štefanské plávanie vo vodách Váhu prilákalo 50 odvážlivcov, z toho bolo päť žien. Teplota vzduchu v Piešťanoch bola šesť stupňov Celzia a chladné vody Váhu iba dva. Po hymne sa však všetci hrnuli v jednom zástupe do vody. Tento raz sa k stabilným plavcom pridalo niekoľko nových. 
Organizátor podujatia Martin Valo pomohol do Vody nestorovi otužovania Karolovi Kevanovi. On sám sa však celý neponoril. Zostal stáť blízko brehu, kde mu voda bola iba po kolená. Najzdatnejší otužilci zostali vo vode približne dvadsať minút.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko