Agresiu mladíka v MHD neupokojil ani policajt

  • Spravodajstvo
  • 18. decembra 2011, 10:18
  • Autor:sita

BRATISLAVA – Agresivita v autobuse mestskej hromadnej dopravy vyústila až do obvinenia z trestného činu útoku na verejného činiteľa. Z tohto trestného činu obvinil v piatok 16. decembra vyšetrovateľ 25-ročného Milana B. z okresu Nové Mesto nad Váhom. Obvinený mladík je v súčasnosti v cele policajného zaistenia.

Milan sa po polnoci zo štvrtka na piatok viezol v bratislavskej mestskej hromadnej doprave. V autobuse však nebol vôbec pokojný. Medzi zastávkami v na trase ŽST Petržalka a Smolenická ulica robil výtržnosti – ostatným cestujúcim vulgárne nadával, bol agresívny, na zastávku vyhodil po jednom spolucestujúcom sklenenú fľašu od piva, vyhrážal sa tiež jednej žene. Na nevhodné správanie ho upozornil príslušník polície, ktorý bol v tom čase mimo služby, no ani ten nepochodil.

"Po upozornení chytil obvinený tohto policajta v civile rukou pod krk. Pričom policajt útok odvrátil a následne sa obvinenému preukázal svojou príslušnosťou k policajnému zboru a opätovne obvineného vyzval, aby upustil od svojho konania a správal sa slušne. Obvinený opäť nereagoval a začal do policajta sácať do oblasti pŕs, následkom čoho prerazil hlavou policajt v civile sklenenú výplň oddeľujúcu priestor schodov a sedačku smerom k zadnej časti autobusu. Policajt utrpel škrabance na zadnej časti krku, ktoré mu na mieste ošetrila rýchla zdravotná pomoc," informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová. Ako dodala, obvinenému hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema