S bezdomovcami si radnica zatiaľ nevie poradiť

  • Spravodajstvo
  • 15. decembra 2011, 08:33
  • Autor:sita

TRNAVA – Riešenie problému bezdomovcov v centre mesta sľubovali pred komunálnymi voľbami všetci kandidáti na primátora Trnavy. Terajší predstavitelia mesta však priznávajú, že momentálne nedokážu dostať bezdomovcov z Trojičného námestia.

"To, že občan, ktorému hovoríme bezdomovec, je zanedbaný, že páchne, tak to nie je dôvod na to, aby sme ho odtiaľ zobrali preč,“ skonštatoval primátor Vladimír Butko. Mestská polícia má podľa neho pokyn dôrazne zasiahnuť, ak bezdomovci porušujú zákony alebo nariadenia mesta, napríklad pitím alkoholu na verejnosti. Podľa viceprimátora Bystríka Stanka rovnakým problémom ako v centre sú bezdomovci aj na sídliskách, kde sa tiež čoraz častejšie objavujú. Stanko konštatoval, že bezdomovcov v meste je veľa, polícia má informácie o takých, ktorí sa do Trnavy prisťahovali z Českej republiky. Jedným z dôvodov je, že ľudia im dávajú peniaze.

Podľa viceprimátorky Kvetoslavy Tibenskej by pokusom o riešenie problému v druhej polovici volebného obdobia samosprávy mohlo byť zriadenie nízkoprahového centra pre takýchto ľudí. "My máme v Trnave len nocľaháreň, do ktorej musia prísť títo ľudia triezvi, čo je pre niektorých problém. Možno by pomohlo nízkoprahové centrum s toleranciou alkoholu, kde by sme sa ich pokúsili odlákať,“ naznačila možné riešenie. Zároveň však priznala, že je otázne, či by bezdomovci túto možnosť akceptovali.

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana