Lekári v nemocniciach kraja sa zvýšenia platov nedočkajú

  • Spravodajstvo
  • 15. decembra 2011, 06:55
  • Autor:sita

TRNAVA – Lekári v nemocniciach Trnavského samosprávneho kraja sa zvýšenia platov v budúcom roku nedočkajú. Vyššie platy by nemocnice kraja podľa jeho predsedu Tibora Mikuša priviedli do polroka do konkurzu.TRNAVA – Lekári v nemocniciach Trnavského samosprávneho kraja sa zvýšenia platov v budúcom roku nedočkajú. Vyššie platy by nemocnice kraja podľa jeho predsedu Tibora Mikuša priviedli do polroka do konkurzu.

Na zvýšenie platov lekárov a zdravotných sestier by nemocnice v Dunajskej Strede, Galante a Skalici v budúcom roku potrebovali 4,7 milióna eur. Nemocnice sú pritom za prvých desať mesiacov tohto roku v strate 1,7 milióna eur. "Bez zmluvne zakotvenej záruky, že štát nám v plnom rozsahu bude poskytovať peniaze na zvýšenie miezd lekárov, nie sme schopní toto zabezpečiť,“ skonštatoval Mikuš. Rovnaké stanovisko zaslal aj ministrovi zdravotníctva Ivanovi Uhliarikovi, odpovede sa zatiaľ nedočkal.

Podľa trnavského župana sú nemocnice v zriaďovateľskej pôsobnosti krajov aj tak dlhodobo diskriminované v porovnaní so štátnymi. Príkladom diskriminácie je podľa neho neoddlženie krajských nemocníc, ďalej rozdielne platby za rovnaké zdravotné výkony alebo nepreplácanie nadlimitných výkonov, ktoré boli vykonané v prospech pacientov.

Na otázku, či sa neobáva nespokojnosti lekárov, ak napriek memorandu vlády a Lekárskeho odborového združenia nebudú mať v budúcom roku vyššie platy, Mikuš poznamenal, že bez reálnych peňazí nie je možné platy zvýšiť. Dodal, že on osobne je presvedčený, že lekári si vyššie spoločenské ohodnotenie aj vyššie platy zaslúžia. Nemocnice Trnavského samosprávneho kraja sú pretransformované na akciové spoločnosti.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana