Horiaca stodola ohrozila i rodinný dom

  • Spravodajstvo
  • 21. novembra 2011, 09:25
  • Autor:HaZZ/red

PIEŠŤANY/NOVÁ LEHOTA – Hasiči z Piešťan a Nového Mesta nad Váhom zasahovali v nedeľu 20. novembra v popoludňajších hodinách pri požiari hospodárskej budovy v obci Nová Lehota v okrese Nové mesto nad Váhom.

Hospodárska budova bola po príchode hasičov z časti v plameňoch a ohrozovala blízko stojaci rodinný dom. Pri požiari zasahovali piešťanskí i novomestskí hasiči, ktorým asistovali členovia OHZ Nová Lehota. "Na lokalizáciu požiaru bol nasadený vysokotlaký prúd a tri „C“ prúdy. Hasiaca látka bola dopĺňaná z miestnej hydrantovej siete. V budove sa nachádzal betónový stĺp elektrického napätia, z ktorého boli pred príchodom jednotky odstránené poistky. Po lokalizácii požiaru o 17:04 hod. bol na miesto požiaru zabezpečený univerzálny nakladač JCB na rozhrabávanie uloženého dreva," informoval hovorca krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Trnave (KR HaZZ) Ivan Peťko.

Hasiči likvidovali skryté ohniská a postupne rozoberali konštrukciu hospodárskej budovy. V budove sa nachádzali hospodárske veci a palivové drevo. Rodinný dom, nachádzajúci sa 1,5 m od hospodárskej budovy, bol požiarom čiastočne poškodený. Ohrozená bola i pol metra vzdialená susedova drevená stodola plná dreva.

Majiteľ uviedol predbežnú škodu na približne 3 000 eur. Požiarisko bolo na kontrolu odovzdané členom OHZ Nová Lehota.  Zisťovanie príčiny vzniku požiaru je v kompetencii OR HaZZ v Novom Meste nad Váhom.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana