Simonkina matka sa väzeniu vyhla, zo súdu odišla

  • Spravodajstvo
  • 25. októbra 2011, 13:46
  • Autor:sita

TRNAVA – Krajský súd v Trnave dnes potvrdil trojročné väzenie pre Martinu Švecovú, ktorej sa vlani vo Váhu pri Hlohovci utopila trojročná dcéra Simonka. Nezodpovedná matka tesne pred zamietnutím jej odvolania zo súdu odišla a väzeniu sa tak vyhla. Teraz budú po nej pátrať policajti.

Podľa predsedníčky senátu Janky Klčovej súd nemohol zadržať obžalovanú skôr, ako rozsudok nadobudol právoplatnosť. Švecová útek avizovala tesne pred verejným zasadnutím s vysvetlením, že chce ešte Vianoce stráviť doma. Odišla aj bez občianskeho preukazu, ktorý nechala v súdnej sieni. Podľa obhajcu Petra Mešenca jeho klientka len využila svoje právo.

Okresný súd v Piešťanoch odsúdil 1. júna Martinu Švecovú na trojročný trest odňatia slobody pre prečin usmrtenia. Obžalovaná sa proti výške trestu odvolala. Po dnešnom zamietnutí odvolania je trest právoplatný.

Simonka sa stratila koncom júna minulého roka v Hlohovci. Matka najskôr tvrdila, že dievčatko niekto uniesol z detského ihriska. Stovky policajtov a dobrovoľníkov niekoľko dní prehľadávali pivnice, polia, lúky a vodné plochy v okolí mesta. Neskôr sa žena pod ťarchou dôkazov priznala, že s dievčatkom bola pri Váhu, kde jej Simonka vypadla z náručia do vody. Mŕtve telo dievčatka našli záchranári 3. júla vo Váhu približne dva kilometre od Hlohovca zakliesnené v konároch. Po tragickej udalosti sa Švecová rozviedla a odišla bývať do okresu Dunajská Streda.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda