Z kamióna s tureckým vodičom vyšlo šesť Afgancov

  • Spravodajstvo
  • 23. októbra 2011, 09:37
  • Autor:sita

PIEŠŤANY/TREBATICE – Zo slovenského kamióna s tureckým vodičom vystúpilo šesť mužov z Afganistanu. V stredu zavolal na operačné stredisko polície zamestnanec firmy v Trebaticiach, že v ich firemnom nákladnom vozidle sa nachádza šesť mužov. Na miesto boli okamžite vyslané hliadky obvodného oddelenia z Vrbového a z Piešťan, aby informácie preverili. Zistili, že muži nemajú pri sebe žiadne doklady totožnosti. Kontaktovali preto kolegov cudzineckej polície, informovala hovorkyňa Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Prípad prevzala Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. Cudzinci tvrdili, že majú od 16 do 25 rokov, ale presný dátum narodenia uviesť nevedeli. Všetci pochádzajú z Afganistanu a odtiaľ sa začala ich cesta pred asi mesiacom a pol. Autom cestovali cez Pakistan a Irán, Turecko prešli pešo a v Istanbule nastúpili do nákladného vozidla, ktoré dvaja muži zapečatili. Vodičom nákladného vozidla bol 48-ročný Turek. "Cesta okolo sveta“ každého jedného muža stála päť tisíc eur, ktoré zaplatili ešte v Afganistane.

Všetci cudzinci prejavili vôľu požiadať na území Slovenskej republiky o azyl. Troch cudzincov vo veku 17, 16 a 17 rokov previezli do Detského domova pre maloletých v Hornom Orechovom. Ďalších troch cudzincov vo veku 19, 22 a 25 rokov policajti previezli na Oddelenie azylu v Gbeloch. Polícia prípad preveruje v spolupráci so zahraničnými partnermi, keďže ide o podozrenie z medzinárodného prevádzačstva.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko