V Trebaticiach strihali pásku v novej bytovke

  • Nezaradené
  • 1. októbra 2011, 17:36
  • Autor:vd/inz., video vd/valo

TREBATICE/PIEŠŤANY – Prestrihnutím pásky dnes slávnostne otvorili v Trebaticiach aj druhú jedenásť bytovku. Investor Marcel Gono, riaditeľ Domossu Miroslav Hrdina a starosta obce Trebatice Juraj Valo vítali návštevníkov s nožničkami v rukách, ktoré zamenili za poháre sektu. Zvedaví návštevníci nazreli do dvojizbových i trojizbových bytov peknej modernej bytovky, ktorej prednosťou je nielen cena ale aj kvalita. Dnešní hostia mali naviac možnosť vyplniť pred bytovkou anketový lístok a vyhrať hodnotné ceny.

Noví majitelia sa už zariaďujú,  vyberajú obklady do kúpeľní aj kuchynské linky. My sme nazreli do štýlového svetlého prízemného trojizbového bytu, ale aj do pivnice, novotou voňajúcej suny a nezabudli sme vyspovedať ani majiteľku jedného z bytov.
((myvideo:1))
Ľudia sa vypytovali nielen na spôsob vykurovania,  zaujímali ich aj parkovacie možnosti, prezreli si svetlé kuchyne spojené s obývačkami, pekné priestranné izby, pohodlné kúpeľne spojené s toaletou, no zaujímali ich pivničné priestory.
„Bytový dom sa nachádza iba päť kilometrov od Piešťan, takže lokalita, v ktorej stojí dovoľuje veľmi pohodlné dochádzanie do práce nielen do Piešťan, ale i Vrbového, či okolitých obcí,“ upozornil nás na výhodnosť umiestnenia marketingový manažér Martin Siblík. Na otázku, koľko bytov je ešte voľných, Siblík odpovedal: „Okrem dvoch trojizbových máme už všetky predané.“  Byty sa rozchytali aj vďaka výhodnej nákupnej i prevádzkovej cene.   O nej nám porozprával vedúci  obchodu a predaja Pavol Majerský, ktorý nás zaviedol aj do ďalších bytov, aby sme ich vedeli navzájom porovnať. „Voľné sú už iba dva trojizbové,“ pripomenul P. Majerský. A vzal kľúče od vedľajšej bytovky, kde je sauna.  I ona rovnako ako byty zavoňala novotou.
Bytovky Trebatice sú projektom výstavby bytov do osobného vlastníctva (v blízkosti sa ešte stavajú "nájomné byty"). Ide o dve bytovky s 22 bytmi. Prvý vchod bol dokončený minulý rok a už tam býva 11 spokojných majiteľov. Aktuálne sa dokončuje druhá časť bytového domu.
Projekt Bytovky Trebatice má mnohé zaujímavé a pre obyvateľa užitočné riešenia. Ide o energeticky úsporné byty s riadnym vonkajším zateplením (30 cm tehla + 10 cm Nobasil). K tomu má každý byt k dispozícii vlastný vysokovýkonný kotol na kúrenie a ohrev teplej vody. Každý si tak sám môže regulovať vnútornú teplotu, začiatok "vykurovacej" sezóny a v konečnom dôsledku cenu, ktorú za teplo zaplatí. Vyhne sa tak všetkým negatívam, ktoré sú spojené s centrálnym dodávateľom tepla. Pri tejto kombinácii je priemerná mesačná energetická úspora na byte až 80 eur. Ku každému bytu samozrejme patrí priestranný balkón (nezapočítava sa do vnútornej výmery bytu) a odkladací priestor "pivnica" na prízemí. 
Nezanedbateľnou výhodu, ktorý by ocenili najmä Piešťanci je parkovacie miesto priliehajúce ku každému byt. Kúpu bytu môžete samozrejme prefinancovať hypotékou (tak, ako väčšina súčasných majiteľov). založiť môžete už samotný kupovaný byt. Voľné sú už iba dva byty. 
Nezvyklá nadštandardná výbava v cene bytu
Neštandardnou, ale pritom veľmi zaujímavou, modernou a užitočnou pridanou hodnotou pre majiteľov bytov je sauna umiestnená na prízemí. Sauna je spoločným vlastníctvom bývajúcich 11 rodín v dome. Kompletne vybavená suchá sauna poskytne obyvateľom bytového domu kvalitný relax a oddych priamo v ich bytovom dome. Tento druh výbavy je síce štandardom na západ od našich hraníc, u nás je však stále, aj keď veľmi príjemnou novinkou. Obyvatelia prvého vchodu ju majú už rok v používaní. Skúste sa opýtať na ich skúsenosti.
 Viac informácií sa dozviete na stránke: www.bytovkytrebatice.sk
 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich