Kapustové hody v Trebaticiach jubilujú

  • Spravodajstvo / Región
  • 14. septembra 2011, 12:48
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY/TREBATICE – Obyvateľov Trebatíc prezývali v minulosti „kapustármi“. Vraj preto, že v tejto obci sa tradične pestovala vo veľkom kapusta. Hoci sa dnes už jej pestovaniu nevenujú, na kapustu nenechajú stále dopustiť. Dokonca tu v roku 2007 začali organizovať Kapustové hody. Keďže premiéra sa im vydarila nad očakávanie, rozhodli sa akciu zopakovať aj o rok a napokon sa z toho stala tradícia. V sobotu 17. septembra sa uskutoční v Areáli zdravia v Trebaticiach už piaty ročník.

Podujatie si získalo popularitu hlavne vďaka rozmanitosti ponúkaných špecialít z kapusty. V predošlých ročníkoch boli v ponuke okrem tradičných kapustníkov dokonca aj kapustné hamburgery. „Výborným nápadom bola súťaž vo varení kapustnice, ktorej sa zúčastňujú družstvá z viacerých obci Mikroregiónu nad Holeškou. Ten bude aj v tomto roku spolu s nami a miestnou organizáciou Jednoty dôchodcov spoluorganizátorom podujatia," povedal nám starosta Trebatíc Juraj Valo.
Organizátori pripravili na piaty ročník naozaj bohatý program, v ktorom sa opäť predstavia so svojím pásmom trebatickí dôchodcovia. Bude mať názov Nedzela vTrebatici poobede. O dobrú náladu sa postará ľudová hudba Bučkovanka a divákom sa predstaví aj piešťanská folklórna skupina Máj. V stánkoch budú k dispozícii tradičné špeciality z kapusty a chýbať nebude ani burčiak. Ten, samozrejme, z kapusty nebude, no súťažná kapustnica túto zeleninu určite obsahovať bude. Čo do nej okrem toho súťažné družstvá dajú, je zatiaľ tajomstvom.
0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema