„Popletená“ mrkva a iné záhradkárske kuriozity

  • Nezaradené
  • 22. augusta 2011, 10:17
  • Autor:ar

PIEŠŤANY – Blíži sa jeseň a v záhradách začíname zberať prvú úrodu. V tej tohtoročnej sa vyskytlo niekoľko rarít, ktoré sme vám priniesli na stránkach Piešťanského týždňa alebo na našom webe. Pochválili ste sa nám štvormetrovou slnečnicou, polkilovou cibuľou či takmer kilovou rajčinou. Do redakcie nám však neustále posielate nové a nové záhradkárske kuriozity.

Jednou z nich sú aj tridsaťcentimetrové baklažány, ktoré dopestovala Ľuba Šišková z Ostrova. "Každý rok pestujem v mojej záhradke okrem iného aj baklažány. Ale čo mi narástlo tohto roku, to som ešte nevidela a možno ani vy." Baklažány Ľ. Šiškovej merajú priemerne tridsať centimetrov a každý váži v priemere okolo 90 gramov. "Okrem toho sa chcem pochváliť krásnym hibiskusom, ktorý mi už tretí rok krásne zakvitol. Kvety majú priemer 29 centimetrov a sú nádherné. Teším sa z nich," dodala záhradkárka z Ostrova.

Danu Mihalikovú z Piešťan zas zaujal článok o mega rajčine, ktorú vypestoval Piešťanec Pavol Oslanský. Jej megarajčina váži až 1550 gramov. "Tento mičurinský výsledok sa nám podaril vďaka mojej mamine, ktorá je poľnohospodárska inžinierka a už sme s ňou naložili tak ako každý rok, bude z nej vynikajúci domáci kečup," pochválila sa so svojim pestovateľským skvostom.

Vo Vrbovom sa zas urodila "popletená" mrkva. Zo zeme ju vytiahol Vladimír Bzdušek. 

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko