Prejdeme sa v novembri pod vynovenou Kolonádou?

  • Spravodajstvo
  • 15. augusta 2011, 08:18
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – Piešťanci, ale aj turisti sa s obľubou už desaťročia prechádzajú pod známou kúpeľnou kolonádou. Tú však dlhý čas „zdobia“ nielen ošarpané piliere, ktoré sú oblepené potrhanými zdrapmi plagátov. Architektonická pamiatka má tiež problémy so zatekaním či poškodenou dlažbou. V mestskom rozpočte na tieto opravy vyhradili radní finančnú čiastku vo výške 120-tisíc eur. Koncom augusta by sa mala uskutočniť elektronická aukcia a mali by sme poznať meno dodávateľa realizačných prác.

„Kolonáda nie je vizuálne v dobrom stave. Na niektorých miestach zateká, je tam obnažená výstuž, spadnuté omietky, porušené obklady na stĺpoch a dlažba si tiež vyžaduje opravu. Je to však pamiatková zóna. Pri spracovávaní dokumentácie sme sa opierali o názor odborníkov, ktorí zamietli zásadné zmeny. Z toho dôvodu musíme pri prestavbe zachovať pôvodnú funkciu a tiež by mali byť použité pôvodné materiály," povedala približne pred rokom vedúca odboru správy Mestského úradu v Piešťanoch Eva Pobjecká, keď bola pôvodne naplánovaná rekonštrukcia Kolonády.

Podľa informácií z radnice rekonštrukcia síce bola avizovaná už pred rokom, no vzhľadom na
problémy s financovaním, investíciu presunuli na tento rok. Opravy na Kolonáde budú totiž hradené vyslovene z prostriedkov mesta.

Koncom júla uverejnila piešťanská radnica výzvu na predkladanie ponúk na stavebné práce rekonštrukcie Kolonády. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 17. augusta. „Predpokladáme, že elektronická aukcia by mohla prebehnúť už 23. augusta a z nej by mal byť známy dodávateľ stavebných prác. Následne by sme chceli, aby do 10. septembra bola uzatvorená zmluva a mohlo sa začať s prácami," hovorí E. Pobjecká. Rekonštrukcia tejto pamiatky by podľa podmienok radnice mala trvať 75 dní od podpisu zmluvy. To by znamenalo, že v novembri by sme sa mohli prejsť pod vynovenou Kolonádou.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema