Trnava postúpila do play-off EL UEFA, zahrá si proti Lokomotiv Moskva

• Spravodajstvo
  • 5. augusta 2011, 09:37
  • Autor:sita/red, video: P.J.

TRNAVA – Futbalisti FC Spartak Trnava postúpili do play-off Európskej ligy UEFA. Vo štvrtkovej domácej odvete zdolali bulharský tím PFC Levski Sofia v riadnom hracom čase 2:1, keďže rovnakým pomerom v Sofii prehrali, nasledovalo predĺženie, ktoré o postupujúcom do ďalšej fázy súťaže ešte nerozhodlo. V rozstrele zo značky pokutového kopu však už boli Trnavčania úspešnejší pomerom 5:4 a stále sú v hre o hlavnú súťaž Európskej ligy UEFA 2011/2012.
V baráži do finálovej časti sa Trnava stretne s Lokomotiv Moskva. Prvý zápas o postup do skupinovej fázy EL UEFA 2011/2012, sa odohrá 18. augusta v Moskve, odveta sa uskutoční o týždeň 25. augusta v Trnave.

S imperatívom víťazstva nastupujúci Trnavčania začali svižne a už na konci ich prvej akcie mieril Vyskočil tesne nad Ilievovu bránku. O jediný presný zásah I. polčasu sa postaral hosťujúci útočník Ars, ktorého hlavička v 11. min po nenápadnom centri z ľavej strany skončila v Raškovej sieti. Spartakovcov inkasovaný gól nerozhodil a v 14. min po ich priamom kope vypadla Ilievovi lopta z rúk, no pred dobiedzajúcimi domácimi ju hosťujúci gólman stihol včas schovať do rukavíc. Aj nie veľmi nebezpečná Procházkova strela v 22. min urobila hosťujúcemu brankárovi problémy. V 41. min nedočiahol na Procházkov center Vyskočil.

Krátko po zmene strán sa gólov v sieti bulharského tímu dočkali aj zaplnené domáce tribúny. Kanonier Spartaka Ladislav Tomaček sa v rozpätí siedmich minút postaral o otočenie nepriaznivého vývoja. V 52. min Vyskočil prenikol po pravej strane a prízemným centrom našiel trnavského kanoniera, ktorý strelou bez prípravy "zavesil" pod brvno – 1:1. V 58. min faulovala v pokutovom území hosťujúca obrana prenikajúceho Karhana a Tomaček sa z bieleho bodu nepomýlil, keď nechytateľnou strelou do ľavého horného rohu druhýkrát prekonal Ilieva – 2:1. Hostia pohrozili iba ojedinelou Cvetkovovou strelou z diaľky v 69. min a Gadževovým pokusom v nadstavenom čase.

Na konci druhej pridanej štvrťhodiny hry ten istý hráč takisto spoza šestnástky vystrašil Rašku, ktorý však jeho pokus kryl. V penaltovom rozstrele boli úspešnejší domáci, ktorí premenili všetkých päť pokusov, kým Levski o jeden menej.
((myvideo:1))

"Zápas poznačil rýchly gól súpera, ale Laco Tomaček predviedol vynikajúci výkon a vďaka jeho dvom gólom sme vývoj súboja otočili. Po vojne je každý generál, no trúfam si povedať, že rozhodnúť o výhre sme mohli už v druhom polčase. Predĺženie i penaltový rozstrel boli o nervoch, pokutové kopy sú už tradične lotériou. Klobúk dolu pred hráčmi i fanúšikmi, zaslúžia si veľké poďakovanie," zhodnotil zápas tréner Trnavy Pavel Hoftych. Tréner PFK Levski Sofia Georgi Ivanov neskrýval sklamanie : "Ťažko sa mi hovorí po takomto výsledku. Som rozčarovaný. V 2. polčase sme vôbec nehrali dobre, zranil sa nám Miliev, v obrane sme kopili chyby a viazla aj rozohrávka. Je ľahké biť sa do pŕs po víťazstve, ale ťažké stráviť prehru. Budeme sa s tým však musieť vyrovnať. Dali sme si za cieľ postúpiť do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA, no teraz sa musíme sústrediť už len na domácu súťaž. Nikoho nechcem obviňovať, urobíme si analýzu, s každým hráčom budem hovoriť. Všetci máme svoj podiel viny na tomto neúspechu."
Výsledok – odveta 3. predkola Európskej ligy UEFA 2011/12 vo futbale:

FC Spartak Trnava (SR) – PFC Levski Sofia (Bul.) 2:1 po predĺžení (2:1, 0:1), na pokutové kopy 5:4 – prvý zápas 1:2, do play-off EL UEFA 2011/2012 postupuje Spartak Trnava

Góly: 52. a 59. Tomaček – 11. Ars, ŽK: 16. Tomaček, 46. Martin Vyskočil, 65. Koubský, 90.+ P. Čarnota – 18. Mulder, 50. Miliev, 61. Risp, 101. Calvo, ČK: 97. P. Čarnota po druhej ŽK – 102. Greene po hrubom faule, rozhodovali: Johnsen – Holen, Larsen (všetci Nór.), 12 159 divákov

Rozstrel zo značky 11 m: Jovov nedal 0:0 – Karhan dal 1:0 – Ars dal 1:1 – Hanzel dal 2:1 – Gadžev dal 2:2 – Procházka dal 3:2 – Toni Calvo dal 3:3 – Tomaček dal 4:3 – Rajkov dal 4:4 – Kaščák dal 5:4

Zostavy:

Trnava: Raška – P. Čarnota, Gross, Koubský, Ľ. Hanzel – Procházka, Karhan, M. Kaščák, M. Bicák (72. Gogolák, 120. Ciprys) – Vyskočil (118. Čvirik), Tomaček

Levski: Iliev – Mulder, Miliev, Risp, Starokin – Greene, Gadžev, Jovov, Mladenov (100. Rajkov) – Cvetkov (69. Calvo) – Ars