Bude Čachtický hrad obnovený?

  • Spravodajstvo
  • 3. augusta 2011, 11:16
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY/ČACHTICE – Čachtice vyhlásili už tretiu verejnú súťaž na obnovu hradu. Predchádzajúce dve zrušil Úrad pre verejné obstarávanie. Plánovaná dvojročná obnova národnej kultúrnej pamiatky by mala stáť 2 051 050 eur bez DPH, pričom obec získala na projekt peniaze z eurofondov.

Predmetom zákazky je obnova národnej kultúrnej pamiatky Čachtický hrad, ktorá rieši aj projekt na rozšírenie činnosti čachtického hradného múzea do priestorov hradu. Ide o stavebné práce na ruine hradu, založeného v 1. polovici 13. storočia, o statické zabezpečenie objektu a obnovu dnes čiastočne zaniknutých historických architektúr hradu. Bude potrebné domurovať steny a múry, vytvoriť drevený strop obytnej veže, prekryť obrannú vežu s kaplnkou, odstrániť sutiny z hradného jadra a predhradia ako aj vybudovať predajňu lístkov. Priestranstvo okolo hradu treba odlesniť, vysadiť trávu ako aj osadiť lavičky na hradnom nádvorí.

Lehota na prijímanie žiadostí o súťažné podklady alebo o prístup k dokumentom je do 15. augusta. Záujemcovia môžu predkladať svoje ponuky do 30. augusta. V tento deň otvoria aj obálky s ponukami.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 26. februára 2024
Meniny má Viktor, zajtra Alexander