Najdlhšiu debatu rozprúdila Malá vrbina

  • Spravodajstvo
  • 1. júla 2011, 10:34
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – Mestskí poslanci sa včera stretli na ďalšom riadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Na programe mali až tridsaťsedem bodov, a preto sa rokovanie pretiahlo až do večerných hodín. Počas debaty o územnom pláne rozhodli o tom, že Rázusová zostane otvorená v oboch smeroch a Malú vrbinu rozdelili na dve časti. Na jednej by mala zostať neporušená príroda a druhá sa „premeniť“ na plochu zariadení športu a rekreácie.

Poslanci na začiatku rokovania schválili pozmenený program. Nehovorili napríklad o dodatku k nájomnej zmluve medzi mestom a spoločnosťou BD Vajan a tiež o zrušení uznesenia – návrhu podmienok verejnej obchodnej súťaže na odpredaj pozemku na Nálepkovej ulici.

Obyvatelia Piešťan sa v bode dopyty napríklad sťažovali na bar – prevádzku na Hviezdoslavovej ulici. Poslancom predniesol návrh ohľadom parkovania zástupca cechu piešťanských taxikárov. Okrem toho občania chceli vedieť, ako sa postupuje s plánom nového mestského kúpaliska.
 
Poslanci následne schválili bezplatné parkovanie na Teplickej ulici. Pre Rázusovú určili najvyššiu cenu, a to 50 centov za polhodinu státia a za každú ďalšiu začatú hodinu jedno euro. Riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Piešťany Marta Jurčová okrem rozpočtu tejto mestskej organizácie aj o pripravovanej digitalizácii piešťanského kina. Na tento projekt by malo ísť približne 110 tisíc eur.

Najväčšia debata sa rozprúdila v bode aktualizácie piešťanského územného plánu. Poslanci diskutovali o využití zelene na sídlisku Heinola a Malú vrbinu rozdelili na dve časti s tým, že na jednej sa zmenilo funkčné využitie na plochu zariadení športu a rekreácie.

Rázusova ulica, podľa návrhu Márie Beňovej (SMER-SD), bude otvorená naďalej v oboch smeroch s obmedzením rýchlosti na 30 km/h a so zmenou hlavnej cesty z Kukučínovej – Winterova na Rázusova – Winterova.
Takmer za záver zastupiteľstva poslanci odklepli plat primátorovi, a to vo výške 3456 eur.

Viac sa dočítate v novom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema