Martin Hauser: Prehra nie je zlá, posunie vás ďalej

  • Nezaradené
  • 1. júla 2011, 10:59
  • Autor:Erik Ďuriš

PIEŠŤANY – V poslednom čase sa venuje veľká pozornosť hlavne futbalu a hokeju. Okrem nich sú tu však aj iné zaujímavé športy, na ktoré sa dá v Piešťanoch zamerať. Práve preto by sme vám dnes chceli predstaviť kickbox prostredníctvom mladého ambiciózneho kickboxera Martina Hausera z Piešťan. Martin študuje na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Má 22 rokov a momentálne sa pripravuje na štátnice. Kickboxu sa venuje vyše dvoch rokov.

Vstúpiť do ringu si vyžaduje veľkú odvahu. Čo ťa viedlo k tomu, aby si sa začal venovať kickboxu?

Môj otec je telocvikár a vychovával ma k športovej všestrannosti. Preto som sa venoval viacerým športom. Až keď som mal 18 rokov, dostal som sa po prvýkrát k úpolovým (bojovým) športom. Hneď ma chytili za srdce. Vážnejšie som sa im začal venovať asi pred dvoma rokmi, keď som na odporúčania kamarátov prišiel k Patrikovi Schlesingerovi do Styx Fighters Gymu v Piešťanoch. Na tomto športe sa mi páči jeho všestrannosť a to, že človek v ňom môže dokázať svoju šikovnosť v súboji jeden na jedného. Vstúpiť do ringu chce naozaj odvahu a odhodlanie, ale ja som hneď po prvom tréningu vedel, že sa chcem tomuto športu venovať čo najvážnejšie a že chcem ísť do ringu. Zatiaľ som mal osem zápasov. Z nich som vyhral päť,  pričom v troch som zvíťazil na KO. Verím, že väčšie úspechy ešte len prídu a budem sa snažiť spraviť preto všetko.

Kickbox je tvrdý šport. Dostal si už poriadnu nakladačku?

Je to tvrdý kontaktný šport, ale veľmi závažných zranení pri ňom nebýva, ako si možno ľudia myslia. Mne sa zatiaľ
zranenia vyhýbajú. Našťastie. Síce nejaké modriny prípadne ľahšie poranenia už boli, ale to je bežné pri kontaktných športoch. Samozrejme, človek sa môže – hlavne pri zápasoch – zraniť, ale to asi v každom športe.

Kde a ako často trénuješ?

Trénujem v klube Styx Fighters Gym. Tréningy mám trikrát týždenne pod vedením trénera Patrika Schlesingera, ktorý v tréningu zúročuje svoje skúsenosti nadobudnuté z Holandska. Takže tréningy sú veľmi kvalitné. Okrem toho individuálne trénujem v posilňovni a chodím behať a plávať.

Predstavíš nám váš klub?

 
Styx Fighters Gym je piešťanský klub s viac ako dvadsaťročnou tradíciou v bojových športoch. Vyrástlo tu množstvo talentov. Klub patrí medzi priekopníkov úpolových športov v Piešťanoch a je oficiálnym zázemím pre K-1 Rules či MMA. Naše výcvikové zameranie je K-1, MMA, Sambo, Grappling, Judo  a BJJ. Trénerom je Patrik Schlesinger. Momentálne do nášho klubu patrí okolo tridsať chalanov. Zúčastňujeme sa rôznych kempov, seminárov a galavečerov po celej Európe. Napríklad nedávno sme mali MMA seminár s brazílskym trénerom, v rámci ktorého boli opáskovaní aj naši judisti.
Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni.
Mladí zápasníci zo Slovenska i spoza našich hraníc sa predvedú už zajtra od 12.00 h v športovej hale piešťanského Gymnázia Pierra de Coubertina, kde sa uskutoční podujatie European Hardcore MMA & K-1 Rules League Slovakia. Jedná sa o ligu bojových športov zameranú na nové talenty podľa pravidiel ultimátnych zápasov ( MMA ) a K-1. Pozvánka

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko