Superstarista Lukáš Ondruš oslávil narodeniny „pod mušľou“

  • Nezaradené
  • 24. júna 2011, 15:11
  • Autor:(dc/vd) Foto: M. Dusík

PIEŠŤANY – V sobotu 18. júna si Piešťanci užili návrat „strateného syna“. Tohtoročný superstarista Lukáš Ondruš, ktorý žije už niekoľko rokov v Prahe, si narodeninový koncert naplánoval vo svojom rodnom meste. Lukášovi odovzdala na pódiu tortu riaditeľka mestského kultúrneho strediska Marta Jurčová. Druhú – s motívom súťaže a jeho fotkou – mu po skončení koncertu odovzdala jeho mama Diana Ondrušová.

Po akom dlhom čase si zasa v Piešťanoch?

–  Vrátil som sa po dvoch mesiacoch. Do Piešťan som prišiel hneď po skončení súťaže SuperStar, vtedy som tu strávil asi päť dní. Teraz som sa vrátil po dvoch mesiacoch. Som tu s maminou aj so sestrou. Snažíme sa sem chodiť raz za tri mesiace, ale keďže sa doma staráme o pár zvierat, nie je to vždy jednoduché.

V ktorom meste sa ti páči viac – v Prahe či u nás?

–  To sa nedá povedať, pretože obidve majú svoje kúzlo. Ale Piešťany sú môj domov, takže asi skôr tu.

Ako vnímajú Česi Slováka? Nedávajú ti pocítiť, že si cudzincom?

– V Prahe sa snažím rozprávať po česky. Hovoria, že mi to ide. Ani si nevšimnú, že som Slovák.

Aké máš plány na prázdniny?

–  Premýšľali sme nad nejakými koncertmi, uvidíme, ako sa to všetko vyvinie. Skôr by som chcel oddychovať, ale ak sa naskytne nejaká práca, budem iba rád.

Čo ťa viedlo k prihláseniu sa do súťaže?

–  Vždy som sledoval SuperStar a mojím snom bolo raz sa tam dostať. Ale tento rok som s tým nepočítal. Jedného dňa mi zatelefonovala kamarátka, či by som to nešiel skúsiť. Pretože ja nemôžem podpisovať zmluvy, musela s tým najskôr súhlasiť moja mamina. Nebola proti, a tak sme sa hneď zdvihli a šli. Už tam takmer nikto nebol. Napriek tomu si ma vypočuli s tým, že sa mi ešte ozvú. Neskôr povedali, že postupujem. A tak som postupoval, postupoval, až som sa dostal do poslednej „dvadsaťštvorky". Bol som naozaj rád.

Nemal si problémy so štúdiom počas účinkovania v televízii?

– Najskôr som študoval na konzervatóriu Jaroslava Ježka, ale vedeniu konzervatória sa nepáčila moja účasť v pesničkovej súťaži. Povedali mi, že buď budem študovať, alebo súťažiť. Rozhodol som sa pre SuperStar, takže som odišiel zo školy. Odišiel som sám, nevyhodili ma. Teraz študujem bez akýchkoľvek problémov na Medzinárodnom konzervatóriu v Prahe. Plánujem si urobiť ešte jednu školu – a to buď cestovný ruch, alebo turizmus. Niečo také, v čom sa dá uplatniť aj v Piešťanoch. Páčilo by sa mi bývať práve tu.

Narodil som sa 18. júna 1995 v Piešťanoch. Tu som navštevoval prvý stupeň základnej školy. K spevu som inklinoval už odmalička, pretože mám dve staršie sestry, ktoré účinkovali vo folklórnom súbore Slnečnica. Už v štyroch rokoch som začal tancovať aj ja. K hudbe a k tancu nás viedli rodičia. Pridal som aj plávanie na Eve. Do Prahy sme sa odsťahovali, keď som mal deväť rokov. Tam som začal hrať tenis a spievať v zbore. To boli moje prvé spevácke aj sólistické začiatky. So zborom sme koncertovali, takže som sa zdokonaľoval. Pred rokom a pol som sa prihlásil na konzervatórium Jaroslava Ježka, kde ma po talentových skúškach prijali. Po pol roku štúdia som odišiel do SuperStar a v súčasnosti mám už ukončený prvý ročník Medzinárodného konzervatória v Prahe.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela