Recidivista skončil v rukách polície

  • Spravodajstvo
  • 29. marca 2011, 15:20
  • Autor:KRPZ/red

HLOHOVEC/PIEŠŤANY – Hlohoveckí policajti zadržali muža podozrivého z minimálne pätnástich krádeží vlámaním, ktoré mal spôsobiť od minulého roka. Jeho objektmi boli autá v meste Hlohovec na rôznych uliciach a dokonca aj vo vlastnom susedstve. Kradol v ktorejkoľvek dennej či nočnej dobe a vzal všetko, čo sa dalo speňažiť.

Majiteľom pokradol autorádiá, CD prehrávače a nosiče, osobné doklady, doklady od áut, detské sedačky, výbavu vozidiel, rôzne náradia. Svojim konaním spôsobil škodu krádežami a poškodením majetku vo výške takmer 6000,-€. V jednom prípade sa vlámal do budovy polikliniky, kde vykradol miestnosť dispečera. Tu sa pokúsil ukradnúť aj 50 pevných telefónov a informačnú obrazovku v hodnote 2000,-€, čo však už nestihol, pretože ho vyrušili zamestnanci. Pri úteku rozstriekal na chodbu hasiaci prístroj.

Príslušníci kriminálnej polície na základe operatívnych poznatkov muža včera (28.3.)  zadržali na ulici, pričom pri sebe mal veci pochádzajúce z krádeží. Zároveň policajtom ukázal aj miesto v neďalekých kríkoch, kde mal ďalšie veci ukryté. Poverený príslušník obvinil 27 ročného Hlohovčana z prečinu krádeže a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Hrozí mu odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky.

0 Shares

Najnovšie správy

pondelok, 18. januára 2021
Meniny má Bohdana, zajtra Mário, Drahomíra