V Drahovciach slivky aj v tekutej podobe

  • Spravodajstvo / Región
  • 27. augusta 2010, 10:00
  • Autor:Štefan Gregorička

DRAHOVCE – Napriek tomu, že slivková sezóna sa ešte len rozbieha, Dom záhradkárov v Drahovciach patril v nedeľu 15. augusta práve slivkám. Tie tu boli v rámci druhého ročníka Slivkových hodov vystavené v rôznych podobách.

Po úspešnej vlaňajšej premiére výstavu aj tento rok zorganizoval predseda drahovských záhradkárov Vendel Sedláčik. „Podarilo sa nám zabezpečiť 57 exponátov od 16 vystavovateľov. Ide zväčša o našich členov či sympatizantov. Najviac, až desať druhov sliviek, vystavuje Jozef Nitka. Vystavené sú tu plody viacerých starých, ale i nových odrôd sliviek. Z tých starších je to Durandia, Bystrická a Múčnačka, z novších Lepotica, Čačanská a niektoré ďalšie. Okrem samotných plodov sú tu však aj ďalšie produkty z tohto typického slovenského ovocia, napríklad džem, lekvár či zaváranina. Pre chlapov je však iste lákadlom aj tekutá podoba sliviek – teda slivovica," prezradil nám V. Sedláčik.
Kým si návštevníci výstavy prezerali exponáty a na stene visiace fotografie z činnosti miestnych záhradkárov, v kuchyni sa zvŕtali tri kuchárky, Mária Zivčáková, Anna Markovičová a Katarína Černeková, ktoré pripravovali slivkové knedle. Tie boli podľa želania zákazníkov buď orechové, alebo makové.
V budúcom roku si záhradkári v Drahovciach pripomenú 80. výročie založenia svojej organizácie. „Ak sa dožijem, rád by som Slivkové hody zorganizoval znova, ba uvažujem aj o súťaži v príprave a varení slivkových knedlí," prezradil nám šéf MO SZZ v Drahovciach.

0 Shares

Najnovšie správy

V piešťanskom mestskom parku zažijete dnes a zajtra ukážky historickej lukostreľby, turnaj rytierov na koňoch aj sokoliarske a šermiarske vystúpenia.…
  • 26.09.2020, 10:09
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / História / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 27.09.2020, 01:14
  • Dobré ráno, Piešťany!
Svojho času kráčali po týchto chodbách pracovníci spoločnosti Figaro, o niekoľko desiatok rokov to boli napríklad aj študenti Strednej odbornej…
  • 26.09.2020, 11:00
  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy / Piešťany
nedeľa, 27. septembra 2020
Meniny má Cyprián, zajtra Václav