V Drahovciach slivky aj v tekutej podobe

  • Spravodajstvo / Región
  • 27. augusta 2010, 10:00
  • Autor:Štefan Gregorička

DRAHOVCE – Napriek tomu, že slivková sezóna sa ešte len rozbieha, Dom záhradkárov v Drahovciach patril v nedeľu 15. augusta práve slivkám. Tie tu boli v rámci druhého ročníka Slivkových hodov vystavené v rôznych podobách.

Po úspešnej vlaňajšej premiére výstavu aj tento rok zorganizoval predseda drahovských záhradkárov Vendel Sedláčik. „Podarilo sa nám zabezpečiť 57 exponátov od 16 vystavovateľov. Ide zväčša o našich členov či sympatizantov. Najviac, až desať druhov sliviek, vystavuje Jozef Nitka. Vystavené sú tu plody viacerých starých, ale i nových odrôd sliviek. Z tých starších je to Durandia, Bystrická a Múčnačka, z novších Lepotica, Čačanská a niektoré ďalšie. Okrem samotných plodov sú tu však aj ďalšie produkty z tohto typického slovenského ovocia, napríklad džem, lekvár či zaváranina. Pre chlapov je však iste lákadlom aj tekutá podoba sliviek – teda slivovica," prezradil nám V. Sedláčik.
Kým si návštevníci výstavy prezerali exponáty a na stene visiace fotografie z činnosti miestnych záhradkárov, v kuchyni sa zvŕtali tri kuchárky, Mária Zivčáková, Anna Markovičová a Katarína Černeková, ktoré pripravovali slivkové knedle. Tie boli podľa želania zákazníkov buď orechové, alebo makové.
V budúcom roku si záhradkári v Drahovciach pripomenú 80. výročie založenia svojej organizácie. „Ak sa dožijem, rád by som Slivkové hody zorganizoval znova, ba uvažujem aj o súťaži v príprave a varení slivkových knedlí," prezradil nám šéf MO SZZ v Drahovciach.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanskí hasiči vyrážali v uplynulom týždni k viacerým výjazdom. Ratovali ľudí aj autá, odstraňovali popadané stromy a chceli pomôcť i…
  • 18.02.2020, 10:00
  • Spravodajstvo
utorok, 18. februára 2020
Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta