Vondráčková a Bílá hviezdili v Červeníku

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 8. augusta 2010, 17:05
  • Autor:P. Jurák, A. Balková

ČERVENÍK – Červeník sa počas víkendu 6.-8. augusta obliekol do slávnostného šatu, aby tak už po 45. krát otvoril brány jedného z najstarších festivalov na Slovensku. Organizátori pripravili pre účastníkov trojdňový maratón hudby, spevu a tanca, kde si svoj žáner mohli nájsť všetky generácie.

Hlavné festivalové dianie bolo v piatok a v sobotu sústredené na futbalový štadión, kde sa predstavili nielen domáce festivalové hviezdy Horkýže Slíže, Desmod, Gladiátor, ale aj svetoznáme hudobné zoskupenia, medzi ktoré bezpochyby patrí glamrocková legenda The Glitter Band a diskotéková hviezda 70. – 80. rokov Boney M. Zoznam účinkujúcich na jubilejnom ročníku dopĺňali také hviezdne mená ako Helena Vondráčková a Lucie Bílá.

Festival vyvrcholil nedeľným galaprogramom v miestnom amfiteátri, ktorý bol oslavou Medzinárodného družstevného dňa. Oslavy sa začali odovzdaním obilného venca ako symbolu ukončenia žatvy v regióne a pokračovali vo folklórnom duchu vystúpeniami tanečných, speváckych a dychových súborov.
((myvideo:1))
((myvideo:2))

0 Shares

Najnovšie správy

Polícia si posvietila počas víkendu na vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu.
  • 13.07.2020, 15:04
  • Krimi / Piešťanský týždeň
utorok, 14. júla 2020
Meniny má Margita, zajtra Kamil