Tenisoví juniori Slovenska vo finále ME

• Šport / Tenis
  • 4. augusta 2010, 11:17
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY/BENÁTKY – Tenisové družstvo juniorov Slovenska do 18 rokov v zostave s Piešťancom Filipom Horanským sa dnes popoludní predstaví v talianskych Benátkach vo finále majstrovstiev Európy družstiev. Súperom Slovákov, ktorých vedie ďalší Piešťanec Miloslav Grolmus, bude Maďarsko.

Mladí Slováci vyhrali minulý týždeň kvalifikačnú skupinu v Piešťanoch, keď vo finále zdolali práve Maďarsko a spolu s ním postúpili na záverečný turnaj do Benátok. Tam zdolali v prvom kole Srbsko 3:0, keď Horanský sa podieľal na zisku dvoch bodov. V semifinále naši tenisti zdolali  Poľsko tiež 3:0, keď Horanský vyhral nad  Bartoszom 6:1, 6:3, Kovalík nad Smolom 6:4, 6:2 a už za rozhodnutého stavu Horanský s Partlom vyhrali v štvorhre nad Smomom s Romanoviczom 2:6, 6:1, 10:8.
Maďari postúpili do finále po výhrach nad Španielskom 3:0 a Nemeckom 2:1.