Rybáriková v Tokiu skončila vo štvrťfinále

• Šport / Tenis
  • 2. októbra 2009, 10:42
  • Autor:šg

PIEŠŤANY/TOKIO – Tenistke Magdaléne Rybárikovej sa vo štvrtok nepodarilo na medzinárodnom turnaji WTA Tour v japonskom Tokiu postúpiť do semifinále dvojhry keď vo štvrťfinále podľahla Agnieszke Radwanskej z Poľska za 65 minút 3:6, 1:6.

Agnieszka tak „pomstila“ svoju o rok mladšiu sestru Urszulu, ktorú   Rybáriková zdolala na tomto dvojmiliónovom turnaji v prvom kole.  V zápase s Agniestkou zaostala Rybáriková  za očakávaním.
V prvom sete síce viedla  2:0, no súperka otočila na 5:2 a set doviedla do víťazného konca. V úvode druhého prehrala piešťanská tenistka dvakrát svoje podanie a od stavu 0:3 už bojovala len o to, aby nedostala „kanára“. Robila totiž veľa nevynútených chýb, loptičky z jej rakety často končili mimo dvorca alebo v sieti. Navyše jej nevychádzalo ani podanie, čo poľská hráčka využila na hladké víťazstvo.
Napriek prehre môže byť Rybáriková spokojná, veď v tomto roku  sa dostala v dvojhre už do svojho tretieho štvrťifinále na hlavnom okruhu WTA Tour, navyše po Soule druhého v rade. V Tokiu získala do rebríčka WTA 200 bodov, vďaka ktorým by sa mala posunúť v rebríčku ešte hlbšie do prvej päťdesiatky.