Rady spotrebiteľom (10): POTEŠENIE Z VARENIA

  • Nezaradené
  • 20. augusta 2009, 16:26
  • Autor:Zuzana Hlúchová

Sú maličkosti, bez ktorých si bežný každodenný život nevieme predstaviť. Začínate deň šálkou horúcej kávy? Či nevyjdete z domu bez výdatných raňajok? Na nasledujúcej strane sme si posvietili na novinky z oblasti drobných spotrebičov, vďaka ktorým je kuchynský svet pestrejší a chutnejší. A vďaka ktorým vaše rituály získajú nový rozmer.

Kaviareň v kuchyni
Minulý rok nastala revolúcia v príprave kávy v našich domácnostiach. Príchodom kávovaru Dolce Gusto na trh ožila nočná mora majiteľov kaviarní. S týmto prístrojom dokážete vytvoriť napríklad profesionálne vyzerajúce Latte Macchiato, ktoré si vďaka jemnej chuti pravej arabiky a plnotučného mlieka získa srdcia celej vašej rodiny. Maškrtné jazýčky a malé deti ocenia horúcu čokoládu, v horúčavách osvieži mrazivo lahodné Cappuccino Ice, klasici nepohrdnú výraznou chuťou Aromy, a nerozhodných určite zaujme Mocha – vyvážená kombinácia kávy v čokoládovej perinke. Okrem klasických druhov espressa nájdete v ponuke aj bezkofeínové varianty a nesladené Latte.
Kávovar Dolce Gusto prešiel od svojho uvedenia na trh mnohými dizajnovými inováciami. Najnovší model v tajomnej fialovej farbe sa môže pochváliť aj jednoduchším ovládaním a pohodlnou obsluhou. Nádoba na vodu sa zväčšila a vyberanie prázdnych kapsúl je komfortnejšie oproti predchádzajúcim modelom. Prípravu nápoja zvládne skutočne každý. Stačí do nástavca vložiť kapsulu naplnenú kávou a zatiahnuť za páčku. Voda v kávovare je zohriata prakticky okamžite, čo oceníte napríklad aj ráno pri príprave čaju deťom do školy. Po použití kapsulu vyhodíte a Dolce Gusto je hneď pripravený na ďalšie použitie. Nemusíte nič čistiť či čakať na nahriatie. S touto domácou kaviarňou budete musieť návštevy doslova vyháňať. Vôni chutnej kávy nikto neodolá.
Vždy čerstvé
Vôňa čerstvo upečeného chleba je nepochybne jednou z najkrajších. V dnešnej dobe je však zložité nájsť výrobky, ktoré nie sú obohatené zbytočnými chemickými konzervačnými látkami a pri ktorých príprave a predaji sú dodržiavané všetky hygienické podmienky. Aby ste si boli stopercentne istí kvalitou potravín, čo podávate vašim najbližším, skúste investovať do domácej pekárne chleba. Príprava vašich vlastných výrobkov veľa času nezaberie. Pekáreň sa o všetko postará sama. Vy jednoducho nasypete potrebné suroviny podľa receptu či fantázie, zapnete pekáreň do zásuvky a o niekoľko desiatok minút si vychutnávate výsledky svojej práce. Pekáreň si všetko sama vymiesi, vykysne aj upečie. Skvelou výhodou je časovač, vďaka ktorému si ju môžete naprogramovať tak, aby ste si na čerstvom chlebe pochutnali pri raňajkách, aj keď ste suroviny prichystali už večer. Pekáreň je nenahraditeľným pomocníkom aj pre ľudí s bezlepkovou diétou. Budete mať absolútnu kontrolu nad tým, čo sa nachádza na vašom tanieri.
Aj oči jedia zdravo
Varenie v pare si v poslednom čase získava stále viac priaznivcov. Okrem toho, že sa radí k najzdravšiemu typu tepelnej úpravy pokrmov, zanecháva aj jeho farbu a chuť. Varenie v pare už nie je iba synonymom diétnej stravy. S najmodernejšími parnými hrncami dokážete pripraviť plnohodnotný chutný obed pre celú rodinu rýchlo, jednoducho a predovšetkým zdravo. Počas klasického varenia vo vode sa vitamíny ničia. Prípravou pokrmu na pare zostane väčšina zachovaná. Navyše zelenina či ovocie si ponechá svoje pôvodné farby, konzistenciu aj chuť, takže aj esteticky založení gurmáni si prídu na svoje.
Najnovší model parného hrnca od Tefalu – VitaCuisine prináša úplne iný pohľad na varenie v pare. Podľa prvého dojmu by ste možno nepovedali, že máte dočinenia s kuchynským pomocníkom. Dva nerezové koše sú konštrukčne navrhnuté tak, aby sa chute a vône pripravovaných pokrmov nezmiešali. Vo vrchnej časti je tretia nádoba – obojstranná tácka s nepriľnavým povrchom, ktorá vám poslúži aj na prípravu zdravých omáčok. Samozrejmosťou je miska na ryžu, ktorej prípravu v parnom hrnci si skutočne obľúbite. Pripraví sa skutočne rýchlo a nemusíte si robiť starosti s jej zlepením či prihorením. Ryža zostane sypká a zachová si svoju prirodzenú chuť. Ani s prípravou zeleniny si nemusíte robiť starosti. Varením často stratí svoju pôvodnú farbu a z jej chuti zostane len slabí odvar. Pri príprave v parnom hrnci môžete zabudnúť na siahodlhé dochucovanie korením či soľou. Pobytom v pare potraviny nič zo svojej prirodzenej chuti nestratia. Právom si kuchynský pomocník VitaCuisine zaslúžil titul najrýchlejšieho a najšetrnejšieho parného hrnca. Vďaka unikátnemu konštrukčnému riešeniu sa nemusíte obávať ani zmiešaniu chutí. V pohode môžete pripravovať ryby v jednej nádobe a zeleninovú omáčku na cestoviny v inej nádobe. Chute zostanú také, aké majú byť.
Voľného miesta nikdy nie je dosť. A v kuchyni to platí dvojnásobne. Preto sa parný hrniec Tefal VitaCuisine, podobne ako jeho predchodcovia, dá zložiť, čím nezaberá zbytočný priestor na kuchynskej linke. Ani pri čistení nestratíte nič z vášho drahocenného času. Časti, ktoré prišli do kontaktu s jedlom, sa dajú bez problémov umyť v umývačke riadu. Ak ste pri varení v pare začiatočník, určite vám pomôže jednoduchá kniha chutných receptov, ktorá je ku každému hrncu Tefal pribalená zadarmo.
Drobné spotrebiče sú používané prakticky každý deň, čím stúpajú nároky na ich kvalitné vyhotovenie a spoľahlivosť. Akúkoľvek investíciu v podobe kúpy nových spotrebičov do domácnosti by ste preto mali realizovať v špecializovaných predajniach s ponukou značkových produktov. 
Odborným garantom seriálu je spoločnosť DOMOSS.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard