Hokejisti prvý zápas doma vyhrali

• 19. augusta 2009, 11:47
  • Autor:Štefan Gregorička

Po dvoch prípravných zápasoch na ľade extraligistov zo Žiliny (3:1) a Zvolena (0:6) sa prvoligoví hokejisti ŠHK 37 Piešťany po prvý raz v novej sezóne predstavili pred domácim publikom. V susedskom derby zdolali v piatok popoludní HK Gladiators Trnava 4:1.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie Trnavčanom, ktorí sa už v 2. min ujali vedenia. Netešili sa však dlho, pretože v 5. min vyrovnal Chylo na 1:1. Napriek niektorým ďalším šanciam v prvej časti gól nepadol. V úvode druhej tretiny mali hostia výhodu presilovky, no práve počas nej inkasovali v 24. min z hokejky skúseného Románeka druhý gól. To však nebolo zo strany Piešťancov všetko, pretože vzápätí sa strelecky presadila nová akvizícia v drese ŠHK 37, Lukáš Mucha.
Tento kmeňový hráč Slovana Bratislava sa v 52. min postaral aj o štvrtý gól v trnavskej sieti. Keďže hostia sa už gólovo nedokázali presadiť, Piešťanci si pripísali na konto druhé tohtosezónne víťazstvo. Tretiny: 1:1, 2:0, 1:0. Zostava ŠHK 37: Tomek, Kubo – Kalafút, Grman, Mrázik, Tercha, B. Ružička, M. Bartovic – Romnek, Peško, Mucha – Chylo, Mikušovič, Grunner – Rybárik, Blaško, Kadraba – Klčo, Fabok, Rosa.