Prvenstvo pre PFK

  • Šport / Futbal
  • 29. júla 2009, 20:57
  • Autor:Peter Sedláček

Víťazom jubilejného 30. ročníka Memoriálu Jozefa Pavloviča v Jalšovom sa stal nováčik tretej futbalovej ligy, PFK Piešťany, pred rezervou Spartaka Trnava, MFK Vrbové a Zentivou Hlohovec.

V prvom zápase vyhrala druholigová rezerva Spartaka nad Zentivou Hlohovec 2:0. Druhým finalistom sa stali Piešťanci, ktorí zdolali druholigové MFK Vrbové hladko 4:0. Toto stretnutie však bolo v 11. min pre silný dážď prerušené a pokračovalo sa v ňom až po 40 minútach. Piešťanci viedli v prvom polčase gólom Vyskoča, v druhom ešte skórovali Greguš, Žamba a Šiška. Keďže v Jalšovom stále pršalo a terén bol čoraz nespôsobilejší, zvyšné zápasy o umiestnenie sa už nehrali. Namiesto nich rozhodovali o konečnom poradí jedenástky. V súboji o tretie miesto na ne vyhrali Vrbovčania nad Hlohovcom 5:3, keď úspešnými strelcami MFK boli Kubiš, Herceg, Summer, R. Maška a Poláčik. Vo finále zvíťazili Piešťanci nad Spartakom Trnava „B" 4:3. Úspešnými realizátormi pokutových kopov boli z PFK Vyskoč, Kardoš, Greguš a Šiška. Brankár Valo prispel k výhre svojho mužstva zneškodnením dvoch pokutových kopov súpera. Do Piešťan putovali aj dve individuálne ocenenia. Miroslava Krajčoviča vyhlásili za najlepšieho brankára turnaja a Martin Žamba dal najkrajší gól zápasu. Najlepším hráčom sa stal Pavol Mackovčin z Trnavy.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam