Pólisti za celú sezónu ani raz nevyhrali

• Vodné pólo / Šport
  • 29. júla 2009, 20:52
  • Autor:Štefan Gregorička

Prvoligoví vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany zavŕšili tohtoročnú ligovú sezónu záverečným turnajom v Komárne. Hoci podali lepší výkon než na dvoch predchádzajúcich podujatiach, na zisk bodu im to nestačilo a napokon skončili na poslednom mieste.

V úvodnom zápase podľahli Piešťanci Vrútkam po vyrovnanom priebehu 5:7. Už v 1. min sa síce ujali gólom Žáka vedenia, ale hráči Vrútok ešte do konca štvrtiny otočili zápas na 2:1 vo svoj prospech a vedenie si udržali až do konca. Góly KVP: Martin Berlanský 2, Polák, Žák a Kolár. Aj zápas so Sláviou UK Bratislava „B" začali Piešťanci dobre, no napokon ho prehrali 5:8. „Úvodnú štvrtinu sme vyhrali 2:1 a jednogólový náskok sme si udržiavali až do polovice zápasu, kedy sme viedli 4:3. Rozhodujúcim momentom bol časový úsek od 20. do 29. minúty, Bratislavčania dali štyri góly, vďaka ktorým otočili stav na 7:4," opísal nám rozhodujúce momenty stretnutia brankár Kúpeľov Róbert Chlpek. Jeho spoluhráč Matej Berlanský v 31. min síce znížil, ale posledný gól dali o minútu neskôr slávisti a upravili na konečných 8:5 vo svoj prospech. Z Piešťancov sa v zápase strelecky darilo Martinovi Berlanskému, ktorý dal štyri góly. Okrem neho skóroval len Matej Berlanský. V záverečnom súboji s lídrom súťaže z Komárna prehrali Piešťanci 6:11, keď vyrovnanú partiu s domácimi odohrali len v prvej a poslednej štvrtine. Góly Kúpeľov: Polák 2, Baranovič, Martin Berlanský, Matej Berlanský a Vlachynský. Zostava KVP: Chlpek – Polák, Baranovič, Žák, Martin Berlanský, Vlachynský, Matej Berlanský, Kolár, Adamkovič, Oravec.