Dve medaily z českého šampionátu

  • Veslovanie / Šport
  • 29. júla 2009, 20:50
  • Autor:Ján Kraic

Počas prvého prázdninového víkendu sa na kanáli v Račiciach konali medzinárodné majstrovstvá Českej republiky juniorov a seniorov vo veslovaní.

Slovenskí veslári na nich síce nezískali ani jeden titul, ale aj tak boli úspešní. Vybojovali si totiž šesť medailí – štyri strieborné a dve bronzové. Po jednej z každého kovu putovalo aj do Piešťan.
VK Sĺňava síce reprezentovali v Račiciach iba traja veslári, no všetci sa vrátili domov s medailou. Striebornú získali v dvojskife juniorov Daniel Kraic s Matejom Šmídom a bronzovú v skife mužov Maroš Sloboda, ktorý skončil za českým olympionikom Synekom a Bratislavčanom Legénym. Pre Krajca so Šmídom slúžil český šampionát ako posledná kontrolná a nominačná previerka pred juniorskými majstrovstvami sveta. Pred nimi skončil v Račiciach len domáci dvojskif, ktorému budú môcť prehru vrátiť práve na majstrovstvách sveta ktoré sa uskutočnia začiatkom augusta vo Francúzsku.

0 Shares

Najnovšie správy

Pri príležitosti sviatočnej Kvetnej nedele pripravili aj pre vás celý záznam evanjelických služieb Božích predstavitelia cirkevného zboru v bratislavskej Dúbravke.…
  • 05.04.2020, 10:02
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 5. apríla 2020
Meniny má Miroslava, zajtra Irena