Sťažujeme sa najmä na cesty a hluk

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 22. júla 2009, 09:35
  • Autor:pet

Odbor hlavného kontrolóra na Mestskom úrade v Piešťanoch zaevidoval v minulom roku celkovo 33 sťažností.

Ďalšie tri postúpil na riešenie Službám mesta Piešťany (upchatý kanál), Obvodnému úradu životného prostredia (poškodzovanie stromov) a Štátnej školskej inšpekcii v Trnave (postup vedenia základnej školy).
Z celkového počtu prijatých sťažností vyhodnotili zamestnanci mesta 17 ako opodstatnených či čiastočne opodstatnených a 16 ako neopodstatnených. Spomedzi oprávnených sťažností prevažovali ponosy na stav chodníkov a ciest (Ulica E. Belluša, Vodárenská, Hviezdoslavova a Hollého), ako aj sťažnosti na hluk a rušenie nočného pokoja. Medzi problémy, na ktoré sa obyvatelia Piešťan
sťažujú a v dvoch prípadoch boli opodstatnené, patrí aj znečisťovanie ovzdušia. Medzi neoprávnenými sťažnosťami hrajú prím ponosy na znečisťovanie prostredia, postup či správanie sa pracovníkov mestského úradu.
Ľudia sa však v minulom roku sťažovali aj na neodtekanie dažďovej vody, parkovanie nepojazdného auta či uloženie blokovej pokuty (všetko neopodstatnené). Mestský úrad sa zaoberal aj dvomi petíciami občanov. V prvej išlo o zriadenie prístrešku pre nádoby na komunálny odpad na sídlisku A. Trajan a druhou chceli obyvatelia Piešťan upozorniť na problém obchodu Erotic City na Teplickej ulici, ktorý je podľa nich neprimerane blízko katolíckeho kostola.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava