Rady spotrebiteľom (3): POHODLNE SA USAĎTE

  • Nezaradené
  • 15. júla 2009, 08:09
  • Autor:Zuzana Hlúchová

Kalendárne leto sme privítali už minulý týždeň. Na to skutočné sme si však museli počkať o pár dní dlhšie. S rastúcimi teplotami postupne rastie aj chuť tráviť čas pod holým nebom.

Či už podniknete prázdninovú prechádzku, alebo zorganizujete príjemné posedenie v záhrade, určite sa to odzrkadlí na vašej dobrej nálade. Aby vám ju v druhom prípade nepokazil nepohodlný či poškodený záhradný nábytok, navštívte špecializovanú predajňu už teraz.
Odpočiňte si v pokoji
Ak patríte k ľuďom, ktorí trávia celé dni v práci, pravdepodobne premýšľate, ako efektívne prežiť voľný čas a čo najviac si oddýchnuť. Ideálnym spôsobom, ako spojiť príjemné a zdraviu prospešné aktivity, je tráviť čas v prírode. Po náročnom dni asi nemáte chuť vydať sa na náročnú pešiu túru či bicyklovať maratón, no príjemným posedením na kvalitnom nábytku nič nepokazíte. Pred samotnou kúpou si však ujasnite, na čo ho budete predovšetkým používať. Potrebujete jedálenskú zostavu, pretože si v lete radi užívate obedy či večere na terase? Alebo skôr posedenie na spôsob obývacej izby, v ktorom dominujú pohodlné sedačky ako stvorené na leňošenie? V prípade, že ste milovníkom slnečných lúčov, určite oceníte prednosti „plážového“ ležadla. Ak zbožňujete veľkú spoločnosť a kľučku na dverách vášho domu si podávajú priatelia a známi, nezabúdajte, že aj oni ocenia, keď si budú môcť vo vašej záhrade pohodlne posedieť.
Taktiež si treba dôkladne rozmyslieť, či nábytok necháte na svojom mieste celoročne alebo máte kapacitné možnosti na jeho sezónne uskladnenie. Niektoré typy sú odolné poveternostným vplyvom a zvládnu pobyt v záhrade bez ujmy na zdraví pri teplotách – 40 až + 40 °C. Skladacie stoličky a nábytok z ľahkých materiálov zase na zimu ľahko premiestnite do pivnice či záhradného domčeka, za čo sa vám odvďačí dlhou životnosťou a fantastickým vzhľadom.
Plastové pohodlie
K najobľúbenejším záhradným doplnkom patria plastové stoly a stoličky. Sú nenáročné na údržbu, cenovo dostupné, ľahko sa s nimi manipuluje a majú dlhšiu životnosť. Umiestnenie plastovej zostavy môžete meniť podľa vašich aktuálnych požiadaviek, preniesť ho zvládne aj dieťa a starší človek. Takýto nábytok je odolnejší voči poveternostným vplyvom. Po náhlej búrke alebo neúmyselnom obliatí sedadla počas stolovania ho jednoducho utriete a nezostanú na ňom žiadne stopy. Jedinou nevýhodou je narúšanie hladkosti povrchu vplyvom zlého počasia. Samozrejmosťou je aj nutnosť ukryť nábytok počas zimných mesiacov pred pôsobením mrazu.
Zaujímavým materiálom veľmi vhodným do záhrady je aj umelý ratan. Na prvý pohľad je na nerozoznanie od toho prírodného, pýši sa však skvelou odolnosťou voči poveternostným podmienkam, stálou farebnosťou a pre pevnosť syntetického vlákna aj veľmi dlhou životnosťou.
Exkluzívna exotika
Rastúcej popularite sa tešia nábytkové zostavy z exotických drevín a ratanu. Predovšetkým tíkové drevo je v poslednom čase veľmi obľúbené. Niet sa čomu čudovať. Spája v sebe skvelý dizajn, spoľahlivosť, množstvo farebných odtieňov (od žltej, cez olivovú až po sivú), a odolnosť. Keďže obsahuje prírodné oleje, je tvrdé a ťažšie, bezpečne prezimuje aj v mraze pod nánosom snehu, a ak ho nebudete ošetrovať, časom získa nezameniteľnú striebristú patinu luxusu. Síce je to väčšia investícia, takýto nábytok vás však tak rýchlo neomrzí. Starostlivosť o tík je nenáročná, stačí ho dvakrát do roka vysprchovať vlažnou vodou.
Nábytok z akácie a tropického meranti vás zaručene nesklame. Testovaná odolnosť aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach, robustná konštrukcia, detailné vyhotovenie a precízne spracovanie robia z tohto exotického dreva skvelý materiál vhodný na každú terasu, balkón či záhradu. Prineste si kúsok exotiky priamo do vášho domova a vychutnajte si leto s puncom exkluzivity.
Dôležité doplnky
Tieň aj v tej najslnečnejšej záhrade vyčarí slnečník a o pohodlie sa postarajú textilné podušky na kreslá a ležadlá. Vychutnajte si obed pod holým nebom či grilovačku na kvalitnom záhradnom nábytku doplnenom pestrofarebnými textíliami.
Záhradu nevyužívame len na pestovanie zeleniny, nepredstavuje iba prácu spojenú so starostlivosťou o zeleň, v prvom rade by mala slúžiť ako vaša súkromná oáza relaxu a odpočinku. Využite jej možnosti naplno kúpou kvalitného záhradného nábytku. Nezabúdajte, že je často vystavený nepriazni počasia, preto nakupujte iba v špecializovaných predajniach, kde máte istotu, že ho už po prvej letnej sezóne nebudete musieť vymeniť.
Odborným garantom seriálu je spoločnosť DOMOSS.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 26. februára 2024
Meniny má Viktor, zajtra Alexander