Záujemcovia o prebytočný majetok VÚC ponúkali minimálne ceny

  • Spravodajstvo
  • 27. mája 2009, 15:48
  • Autor:TASR

Trnava 27. mája (TASR) – Do ďalšieho, v poradí už 6. ponukového kola posunuli dnes krajskí poslanci prebytočný majetok Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Na predaj je teraz určených 15 nehnuteľností, ktoré nenašli v predchádzajúcich kolách primeraného záujemcu. Medzi nimi sú aj budovy bývalého SOU Vodohospodárskeho v Piešťanoch.

S predajom dubiózneho majetku začal TTSK vlani, keď sa rozhodol uvoľniť do ponukového konania nehnuteľnosti v hodnote 20,4 milióna eur (617,2 milióna Sk).Zatiaľ sa podarilo odpredať majetok v hodnote asi 7,3 milióna eur (220 miliónov Sk).
Získané financie chcela krajská samospráva použiť na zveľadenie ostatného potrebného majetku, na novú investičnú výstavbu a na zlikvidovanie záväzkov zdravotníckych zariadení. Okrem ponukového konania TTSK schválil na jeseň 2008 na priamy predaj majetok vo výške 3,24 milióna eur (97,8 milióna Sk).
V predchádzajúcom 5. ponukovom kole nebola na rozdiel od prvých kôl stanovená minimálna predajná cena nehnuteľností. TTSK tak chcel prilákať väčší počet záujemcov, no výsledkom bolo, že 11 doručených ponúk nezodpovedalo ani hodnotám podľa znaleckých posudkov. Z toho dôvodu komisia pre vyhodnotenie ponúk neodporučila predaj žiadnej nehnuteľnosti.  
V ponuke tak stále zostáva súbor objektov a pozemkov v Hornom Bare, Dolných Topoľníkoch, SOU v Zemianskych Sadoch a Piešťanoch, slobodáreň v Galante, pozemky v Galante, Piešťanoch či nemocničný detský pavilón v Galante.
TTSK nechce aj napriek tomu, že tempo predaja i záujem kupujúcich nie sú úplne v súlade s jeho predstavami, predávať nehnuteľnosti pod cenu. Podľa predsedu TTSK Tibora Mikuša nie je stanovený konečný termín, kedy treba s odpredajom skončiť. Mohlo by to podľa jeho slov byť do záveru tohto volebného obdobia.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom detí a Dňom za správne rozhodnutie. Vo Vrbovom sa v…
  • 31.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Služby mesta Piešťany (SMP) od 29. mája opravujú vozovky miestnych komunikácií. Opravy budú prebiehať vždy striedavo na oboch stranách vozovky,…
  • 31.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 2. júna 2023
Meniny má Oxana, Xénia, zajtra Karolína