Na drahovskej hati objavili mŕtvolu

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 26. mája 2009, 10:12
  • Autor:HaZZ

Piešťanskí hasiči v 21. týždeň asistovali pri autonehode, hasili požiar a vyťahovali mŕtvolu neznámeho muža zachyteného na mreži drahovskej hate.

Prvý minulotýždňový zásah mali v pondelok o jedenástej hodine večer, keď ich zavolali k autonehode, ktorá sa stala na štátnej ceste medzi Madunicami a Veľkými Kostoľanmi. Osobné auto Fiat Bravo GT tu narazilo do stromu tak, že zadná časť mu presahovala do cesty. Troch ľahko zranených ošetrili záchranári a hasiči sa zasa postarali o vozidlo, na ktorom vykonali protipožiarne opatrenia.
Na druhý deň, v utorok o pol deviatej večer, začala horieť tráva na Lide. Hrozilo, že vietor rozšíri požiar na blízku alej stromov. Hasiči ho zlikvidovali vodou i lopatami.
V piatok 15. mája o pol deviatej ráno vyrážali piešťanskí hasiči smerom k drahovskej hati. Na záchytnej mreži vo vode objavili tamojší pracovníci v spleti konárov, chalúh a nánosov z rieky utopeného človeka.
Údajne tam bol niekoľko dní a robotníci, ktorí pracovali pri hati, ho považovali za mŕtvolu zvieraťa. Až keď sa nad vodou objavila teniska, zistili, že je to človek. Svedok, ktorý utopenca videl, ho popísal takto: „Bol to neznámy muž vo veku 40-45 rokov, pri obhliadke mu našli lieky, aké používajú epileptici. Muž bol holohlavý a na sebe mal športové oblečenie tmavej farby – tepláky, tričko a mikinu.
Pravú stranu tváre mal doudieranú a na vrchu hlavy akúsi priehlbinu. Možno ho už takto dorantali plávajúce konáre alebo mreža." Krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová uviedla, že polícia zatiaľ nezistila ani totožnosť, ani dobu a príčinu smrti. Mŕtvola bola bez stôp vonkajšieho násilia, vyšetrovateľ nariadil súdnu pitvu a polícia začala trestné stíhanie z prečinu usmrtenia.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím