Rybári slávia Deň detí chytaním kaprov

  • Spravodajstvo
  • 10. mája 2009, 10:25
  • Autor:ad

Tradičné detské rybárske preteky zorganizovali miestni rybári v sobotu dopoludnia na obtokovom ramene Váhu. Štyridsať juniorov z Piešťan a okolia vo veku od 6 do 15 rokov už od skorého rána nahadzovalo háčiky medzi vodné rastliny na hladine.

Väčšina z nich chytala kaprov, ale našli sa aj takí, čo lovili biele ryby. Ako návnadu používali chlieb, kukuricu a červíky. Malí rybári si mohli nechať maximálne dvoch kaprov s mierou od 40 centimetrov.
Ako nám povedal hlavný rozhodca Martin Lipka podujatie pripravujú každý rok pri príležitosti Dňa detí, koná sa však o pár týždňov skôr, pretože podľa zákona môžu preteky organizovať len do polovice mája:„Po minulé roky sa ich zúčastnilo okolo osemdesiat detí, tohtoročná slabšia účasť nás trochu prekvapila.“
Pred súťažou nasadili rybári do vody 1400 kilogramov rýb. „Súťažiaci spolu ulovili približne 120 kilogramov," odhadoval hlavný rozhodca. Po výstrele štartovacej pištole, ktorý o pol dvanástej preteky ukončil, rozhodcovia ulovené kusy odvážili.
Najťažší šupináč vážil 2980 gramov, meral 56 centimetrov a chytil ho Oliver Šimončík. Oliver rybárči už tri roky a  víťazný kapor bol doteraz jeho najväčší. Úlovku sa hneď ujala jeho mama: „Pôjde do mrazničky. On je totiž taký rybár, že čo chytí, pustí naspäť do vody.“
Na druhom mieste skončil Adrián Lány, ktorý ulovil len o desať gramov ľahší kus a tretiu cenu získal Erik Nedelka s ďalším 2700 gramovým krásavcom. Víťazi si okrem svojho úlovku odniesli aj nové udice, navijáky, nástrahy, krmivá, háčiky, mušky a ďalšie rybárske pomôcky.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. júna 2023
Meniny má Stanislava, zajtra Margaréta