Všetky sestričky z ARO podali výpoveď!

  • Nezaradené
  • 2. mája 2009, 10:59
  • Autor:Michal Petruška

Všetkých 14 zdravotných sestier pracujúcich na oddelení ARO piešťanskej Nemocnice A. Wintera podalo k 1. aprílu výpoveď. O dôvodoch svojho rozhodnutia nechceli zatiaľ hovoriť, problémom má však byť slabé ohodnotenie ich práce.

Potvrdzujú to aj slová riaditeľa nemocnice Petra Ottingera, ktorý fakt, že sestry podali výpoveď, Piešťanskému týždňu potvrdil. „Problém je, že nesúťažíme podľa rovnakých pravidiel. Medzi dlžníkmi Sociálnej poisťovne nájdete viaceré štátne nemocnice z nášho regiónu, ktoré dlhujú na poistnom štátu milióny.
V Trnave či Trenčíne tak naozaj ponúknu sestrám o niekoľko stoviek eur vyšší plat, môžu si to dovoliť, pretože dlh na poistnom ich asi netrápi. Naša nemocnica však poctivo platí odvody. Každý mesiac ide o sumu približne 132 775 eur (štyri milióny korún).
Keby sme ich neplatili, hneď môžem každému zvýšiť plat o desaťtisíc korún. Ako dlžník by sme sa však dostali do druhotnej platobnej neschopnosti, čo si ako nezisková organizácia nemôžeme dovoliť," vysvetlil nám zložitú situáciu Peter Ottinger. Vedenie nemocnice so sestrami z ARO odhodlanými odísť ešte rokuje a snaží sa situáciu v rámci finančných možností vyriešiť. Sestrám plynie výpovedná lehota.

0 Shares

Najnovšie správy

streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína